„Ūkininko patarėjas“ Nr. 2, 2016 m. sausio 7 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Iš apdulkėjusių lentynų traukiami seni projektai: pūsime iki absoliutaus nulio ir skaičiuosime balus?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Šiandien, sausio 7-ąją, Krašto apsaugos ministerija rengia naują, antrąją, kariuomenės šauktinių loteriją. Karo prievolininkai bus atsitiktinai atrenkami į kariuomenės dalinius politikams taip ir nesusitarus, kiek Lietuvoje galios privalomoji pradinė karo tarnyba – tik penkerius metus, kaip siūlo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ar ilgiau, kaip pageidauja prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas bei dešinieji politikai. „Ūkininko patarėjas“ pasiteiravo atsargos karių ir visuomeninių jaunimo organizacijų vadų, ar politikų ginčai nesužlugdys kariuomenės atnaujinimo ir sustiprinimo planų. Pašnekovai vylėsi, kad trijų tūkstančių karių, kasmet pašaukiamų arba savanoriškai atėjusių tarnauti ginkluotosiose pajėgose, užteks sukurti naują Lietuvos kariuomenės brigadą ir sustiprinti esamus karinius dalinius.

Šiųmetis „Svajonių ūkio“ tikslas – dvigubai daugiau naujų ūkių Lietuvoje

Nuo sausio 9 dienos prasidės antrasis didelio populiarumo sulaukusios verslo patarimų laidos „Svajonių ūkis“ sezonas, kuriame žiūrovai sulauks dar daugiau naudingų patarimų, skirtų įprastiems ir netradiciniams ūkiams. Per pirmuosius metus laidos komanda padėjo įkurti 300 naujų ūkių Lietuvoje. Šio sezono tikslas – skaičių padvigubinti.

Geriau auginti šunis…

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Į nusikaltimų suvestines pateko neįprasta informacija: pavogtas šuo. Įsigilinus į situaciją gali pamanyti, kad Lietuvoje pelningiau auginti šunis, o ne galvijus ar kitus ūkinius gyvulius.
Plungės r. policijos komisariatui pranešta, kad iš vieno piliečio pavogta vaikinga Labradoro retriverių kalė. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 178 str. („vagystė“), mat nukentėjęs asmuo patirtą žalą įvertino… 5400 Eur.
Niekas čia nesuklydo, tiek buvo galima uždirbti, retriverei atsivedus dešimt šuniukų.
Pasidomėjome skelbimų portaluose, kuriuose tokios prekės reklamuojamos. Pasirodo, už jaunus šuniukus prašo po 500, o kai kada ir 800 Eur. Žinant, kad šios veislės kalė gali atsivesti nuo 3 iki 13 palikuonių, tampa aišku, kodėl pavogtosios vaikingos retriverės kaina šoktelėjo per penkis tūkstančius eurų.
Kalbant apie galvijų kainas, jos ne tokios įspūdingos. Skelbimuose mirga informacija apie parduodamas telyčias. Antai 22 grynaveisles limuzinų telyčias ūkininkas parduoda po 1100 Eur, už vokiečių holšteines, sukergtas su grynaveisliu angusu, prašo tik 800 Eur, o už sukergtą herefordų telyčią – viso labo 500 Eur. Brangiausiai prašė už 1–3 metų amžiaus hailendų telyčias – po 2 tūkst. Eur. Tad ar ne naudingiau auginti kilmingus šunis – ir vietos mažiau reikės, ir kaina didesnė.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.