„Ūkininko patarėjas“ Nr. 20, 2015 m. vasario 17 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algimanto SNARSKIO piešinys

Laukia visuotinė išpažintis

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Atrodo, turtėjame. Iki šiol prisipažinti Valstybinei mokesčių inspekcijai, ką turi piniginėse ir bankuose, kiek valdo namų ir žemės sklypų, privalėjo 36 kategorijų gyventojai – politikai, valstybės tarnautojai, teisėjai, prokurorai, pareigūnai, įvairių komisijų, tarybų, institucijų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai, bankų ir žiniasklaidos priemonių savininkai ir vadovai, valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovai, taip pat jų šeimų nariai. Tačiau netrukus tokią išpažintį gali tekti atlikti visiems – nuo beūsio jaunuolio iki saulėlydžio link keliaujančio pensininko.

Pamatyti, kuo sėsime šį pavasarį, kviečia paroda

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Gal kiek neįprasta žiemos šiluma pažadino žemdirbių partnerius – verslininkus, prekiaujančius žemės ūkio technika, jau dabar rengtis kasmetei tarptautinei žemės ūkio parodai „Ką pasėsi… 2015“. Paroda Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) vyks kovo 26-28 dienomis, o jai jau pateikta  260 stambiausių Lietuvos įmonių paraiškų. Smulkieji amatininkai, individualūs gamintojai pradės teikti paraiškas nuo vasario 24 d. Laukiama dalyvių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir kitų šalių su naujausios žemės ūkio technikos pavyzdžiais.
Tikimasi ir  gausaus parodos lankytojų būrio.
Pasak ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko informacijos vadybininkės dr. Rimos Pranaitienės, teikiamos paraiškos dalyvauti ne tik parodoje, bet ir konkurse dėl parodos laureato vardo. Reikia manyti, kad konkursui pristatytos mašinos bus  kažkuo ypatingos ir tobulesnės negu pagamintos anksčiau. Dalyvauti konkurse pareiškė norą net 18 pretendentų; tarp jų „Umega“, „Dotnuvos projektai“, „Lytagra“, „Žaibas“, „DOJUS agro“, „Biržų žemtiekimas“.

L. Didžbalienė sudarė knygą „Gas­pa­dorius“ apie garsųjį Algirdą Malinauską.

Kitoks gyvenimas Alksniupiuose

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šį kartą ne apie ištuštėjusį kaimą, kuriame nebeliko sodiečių, kur pakrypusių trobų langai jau užkalti lentomis. Važiuojame į Alksniupius, – jaukią Radviliškio rajono gyvenvietę, kitokį kaimą. Alksniupių bendruomenė devintus metus džiaugiasi ir informaciniu leidiniu „Kitoks kaimas“. Alksniupiškiai didžiuojasi, kad leidžia knygas apie savo krašto istoriją ir žmones.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.