„Ūkininko patarėjas“ Nr. 24, 2015 m. vasario 26 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Vietoj cukrinių runkelių – pupos ir kukurūzai?

SAVAITĖS KOMENTARAS

Parengė „ŪP“ korespondentė Angelė PILVELIENĖ

Cukrinius runkelius auginantys Suvalkijos krašto ūkininkai gyvena įtampoje – UAB „Arvi cukrus“ nevykdo įsipareigojimų ir neskuba  atsiskaityti už supirktą 2014 m. cukrinių runkelių derlių. Įmonė žemdirbiams skolinga per 4,5 mln. eurų (apie 16 mln. Lt). Todėl  ūkininkai pavasarį neketina cukrinių runkelių sėti tol, kol nebus atsilyginta už pernykštį derlių.
Žodžiai žodžiais, grasinimai grasinimais… Tačiau artėja laikas pradėti šio pavasario darbus – pirkti trąšų, sėklų, galvoti apie būsimojo derliaus realizaciją, sudaryti naujas sutartis.
„Ar pasitvirtins ūkininkų ketinimai atsisakyti cukrinių runkelių ir vietoj jų auginti pupas ar kukurūzus?“ – klausiame Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėją Vitą GAVĖNĄ.

Algimanto SNARSKIO piešinysGrumiantis su devyngalviu korupcijos slibinu pritrūkstame šarvų

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Praėjusiais metais atlikus sociologinį tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“ paaiškėjo liūdna tiesa – tik 18 proc. Lietuvos gyventojų, 36 proc. įmonių vadovų ir 29 proc. valstybės tarnautojų, pastebėję korupciją, apie tai praneštų teisėsaugos institucijoms.
Kodėl tokia abejinga mūsų visuomenė? Tas pats tyrimas parodė, kad viena svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės nenori pranešti apie korupciją ir kitus nusikalstamus veiksmus, yra baimė, kad dėl to jie patys gali rimtai nukentėti, nes niekas iš esmės jų negina.

Kodėl antibiotikai tampa neveiksmingi?

Vienas dermatovenerologas skundėsi kolegai, kad nebegali išgydyti pacientui diagnozuoto sifilio. Gydytojas jau skiria trečius antibiotikus ir nėra tikras, ar pavyks susidoroti su lytiškai plintančia sifilio bakterija, nes pirmieji du antibiotikai pacientui nepadėjo. Apie besaikį antibiotikų vartojimą ir besiformuojantį katastrofišką atsparumą jiems įspėja mokslininkai, tačiau antibiotikų populiarumas ir suvartojimo mastai nekinta.
Kodėl antibiotikai tampa neveiksmingi, kaip padidinti jų vartojimo tikslingumą – „Ūkininko patarėjo“ pokalbis su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laboratorinės medicinos klinikos vadove, Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos Ekspertų kolegijos pirmininke prof. Astra VITKAUSKIENE.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.