„Ūkininko patarėjas“ Nr. 24, 2016 m. kovo 1 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Dar ir trečiasis Rūmų jubiliejus!

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Net retas senas kaunietis, automobiliu, troleibusu, autobusu kasdien leisdamasis ir kildamas stačia Parodos gat­ve, žino, kodėl istorinės miesto dalies – Mažojo ąžuolyno – viršutinė terasa vadinama Parodos kalnu. Tačiau visi Lietuvos ūkininkai iškart atsakys, kad kalno papėdėje iškilusiame nuosaikios architektūros kampiniame 3 aukštų pastate su pusrūsiu įsikūręs Lietuvos žemdirbių „generalinis štabas“ – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR). Tarpukariu Rūmai ir aplink juos esanti erdvė kartą per metus tapdavo svarbiausiu kauniečių, ūkininkų ir užsieniečių traukos centru. Šiemet pati ši valdžios dėmesio nelepinama, kiekvieną centą skaičiuojanti jungtinė žemdirbių savivaldos organizacija švenčia dvigubą jubiliejų – įkūrimo 90-metį ir atkūrimo 25-metį. Tačiau, „Ūkininko patarėjo“ duomenimis, 2016-aisiais reikėtų minėti dar ir trečią sukaktį. Prieš 85 metus, 1931-ųjų lapkritį, Rūmai baigti statyti, o ŽŪR administracija, specialistai į savo darbo kabinetus įsikraustė dar anksčiau, vykstant paskutiniesiems Rūmų apdailos darbams.
„Ūkininko patarėjas“ pasidomėjo, ar Žemės ūkio rūmai nenublanko tarp kitų sparčiai dygusių tarpukario Kauno pastatų, kas Rūmus siejo su Mažajame ąžuolyne 1922–1936 metais rengtomis žemės ūkio parodomis ir dėl kokių „konstrukcinių pakeitimų“ Vyriausybė 1991 m. nenorėjo grąžinti tikriesiems savininkams sovietų okupantų nusavinto pastato.

Būstas kaime – ar verta investuoti?

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

To klausdamas išgirdau dvi priešingas nuomones apie investicijas į nekilnojamąjį turtą kaime. Vienos seniūnijos vadovė nė neabejojo, jog sodybos, namai, kad ir kokie apleisti jie bebūtų, ateityje tik brangs, todėl norinčiųjų investuoti į šį turtą atsiranda ir atsiras. O sodybos pardavėjas, besistengiantis parduoti tėvams priklausiusius trobesius už apgailėtinus 5 tūkst. eurų, mano, jog taip kalbėti gali tik situacijoje nesiorientuojantys žmonės ir kad negyvenamos sodybos kaimuose yra pasmerktos užželti vijokliais.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.