„Ūkininko patarėjas“ Nr. 25, 2015 m. vasario 28 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

LMGAGA vicepirmininkė Laura Mišeikienė ir asociacijos tarybos narė Stanislava Pratašienė kelia klausimą, kodėl niekas nekontroliuoja, ar pieninės krypties ūkiuose, pretenduojančiuose į paramą už mėsinių bulių auginimą, laikomasi būtent mėsinių galvijų auginimo technologijos.

Mėsinių augintojai „kalti“, nes nenukentėjo nuo embargo?

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Žemės ūkio rūmuose vykusio Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asocia­cijos (LMGAGA) išplėstinio tarybos posėdžio metu skambėjo vienintelis leitmotyvas: mėsinės galvijininkystės krypties ūkius vystantys ūkininkai nusivylė šalies Vyriausybe ir Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Posėdžio dalyvių įsitikinimu, valdžios žodžiai ir „žygiai“ skiriasi kaip diena nuo nakties, t.y. nuolat deklaruojant, kad Vyriausybės programoje ir ministerijos strateginiuose tiksluose „įjungta žalia šviesa“ spartesnei sektoriaus plėtrai, iš tiesų priimami mėsinių galvijų augintojų lūkesčius vis labiau nuviliantys sprendimai. Paskutinysis „lašas“ buvo tai, kad niekas iš į LMGAGA tarybos posėdį kviestų ŽŪM atstovų į jį neatvyko ir į klausimą, kodėl šiemet trečdaliu sumažinta su gamyba susietoji parama (išmoka už kiekvieną iki 12 mėn. ūkyje išaugintą galviją), neatsakė. LMGAGA tarybos pasėdyje dalyvavę ūkininkai, gaminantys aukštos kokybės produkciją, orientuotą į Vakarų rinkas, spėjo, jog jų sąskaita remiamas nuo Rusijos embargo nukentėjęs šalies pieno sektorius. Kartu jie prognozavo, kad tokia valdžios strategija sužlugdys mėsinių galvijų augintojų planus vystyti veiklą bei sukels priešpriešą tarp mėsinės galvijininkystės ir pienininkystės sektorių.

Ar naujoji Kaimo plėtros programa palanki svarbiausiai agrarinei investicijai?

 Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Neseniai patvirtintą Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą (KPP) Europos Komisija vadina gera, mūsų pareigūnai – kompromisine, o kaimo bendruomenės, ūkininkai, kuriems ši programa ir skirta, nepatenkinti, kad KPP projektas buvo per mažai aptartas su žemdirbiais. Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato padalinio, kuruojančio Lietuvos, Čekijos, Slovakijos ir Rumunijos kaimo plėtros programas, vadovas Felixas Lozano Gallego pagyrė mūsų valdininkus, kad jų sudaryta KPP „pozityviai proteguoja“ jaunuosius ūkininkus, daug lėšų numato aplinkosaugai, o dalį KPP biudžeto netgi perleidžia kitai, nežemdirbiškai institucijai, – Susisiekimo ministerijai, nespėjančiai asfaltuoti rajonų žvyrkelių.
„Ūkininko patarėjas“ šį šeštadienį klausia visuomenės, ar 2014-2020 metų KPP palanki ūkininkams, pasiryžusiems svarbiausiai agrarinei investicijai, – ketinantiems pirkti pačios moderniausios žemės ūkio technikos.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.