„Ūkininko patarėjas“ Nr. 27, 2015 m. kovo 5 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Išgyventi iš šykščios žemės

Didžiausią susidomėjimą projekto partneriams kėlė mobilusis biuras.

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Kaip išgyventi iš mažo ūkio? Į tokį klausimą pasirengusios atsakyti keturių savivaldybių vietos veiklos grupės (VVG), susibūrusios projektui „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“. Šis projektas galėtų padėti smulkiems pieno gamintojams atsilaikyti sunkiu dabartiniu metu, galbūt taptų tam tikra rakštimi stambiems pieno perdirbėjams, kol kas vis dar diktuojantiems savo sąlygas šalies pieno rinkoje.
Beveik 109 tūkst. Eur vertės projekte dalyvauja Rietavo, Telšių, Plungės ir Kupiškio VVG. Rietave susirinkę projekto partneriai, valdžios atstovai, būsimi kuriamo tinklo dalyviai tarėsi, koks turėtų būti šio tinklo (projekto autorių žo-
džiais – klasterio) modelis, kad jame dalyvauti būtų ir malonu, ir naudinga.

Laukų dar negalima tręšti mėšlu ir srutomis

Nors pavasaris jau ir prasidėjo, laukų dar negalima tręšti nei mėšlu, nei srutomis. Pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus, tai draudžiama daryti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d. Tuo laikotarpiu augalų vegetacija nevyksta arba yra minimali, jie iš mėšlo ir srutų neįsisavina maisto medžiagų – azoto ir fosforo, kurios gali patekti į vandens telkinius ir juos užteršti.
Aplinkosaugininkai primena: tręšti mėšlu ar srutomis galima tik prasidėjus aktyviam augalų vegetacijos periodui. Mūsų šalyje jis prasideda, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos daugiamečių stebėjimų duomenimis, balandžio 11–16 d. Tikėtina, kad šiemet, sprendžiant pagal meteorologines sąlygas, aktyvi augalų vegetacija prasidės anksčiau.
Nors draudimas tręšti mėšlu ir srutomis nebegalios nuo balandžio 1 d., bet jų negalima skleisti laukuose ir po balandžio 1-osios, jeigu žemė tebėra įšalusi, įmirkusi ir apsnigta.
Už aplinkosauginių reikalavimų pažeidimus tręšiant laukus mėšlu ir srutomis gresia nuo 86 iki 434 eurų bauda. Pažeidėjas taip pat turi atlyginti aplinkai padarytą žalą.

„ŪP“ informacija

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.