„Ūkininko patarėjas“ Nr. 28, 2015 m. kovo 7 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Ūkininkų naudą urėdija gaudo

Ūkininkas Vigandas Petrėnas džiaugiasi, jog Panevėžio apylinkės teisme laimėjo bylą prieš Panevėžio miškų urėdiją.

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lojalus Lietuvos pilietis – Ėriškių žemės ūkio bendrovės vadovas Gytis Giedraitis – nenorėtų valstybės duoti į teismą, bet greičiausiai žemdirbiui neliks kitos išeities. Taip jau pasielgė ir pirmos instancijos teisme bylą laimėjo kitas panevėžiškis – ūkininkas Vigandas Petrėnas.
Jiems abiem, kaip ir daugeliui kitų kraštiečių ūkininkų, krito ne pati geriausia likimo korta ūkininkauti komercinės medžioklės plotuose ir laisvai miškuose gyvenančių didžiausių Lietuvos žvėrių stumbrų kaimynystėje. Tai buvo dar pakenčiama iki pernai metų, kol Aplinkos ministerija ir Panevėžio miškų urėdija žemdirbiams atlygindavo jų pasėliams žvėrių padarytą žalą. Bet įstatymai pasikeitė, ir dabar ūkininkų pasėliuose žvėrys užkandžiauja „nemokamai“.

Tik malda padės

Lapių bažnyčios griūtį gali lemti „Kauno restauratorių“ brokdarystė ir „Lietuvos paminklų“ aplaidumas?

Atraminė sienelė išgriuvo ir kartu su žemėmis nuslinko nuo šlaito.

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Kauno rajono Lapių seniūnijoje sugriuvusi ir nuo šlaito nuslinkusi XVII a. statytos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios atraminė sienelė uždavė ne vieną klausimą tiek klebonui, tiek ekspertams, tiek visiems parapijos gyventojams. Svarbiausia – ar nuo šlaito nenuslinks visa bažnyčia ir kas vis dėlto kaltas, kad ši į Kultūros vertybių registrą įrašyta valstybės saugoma šventovė jau ne vieną dešimtmetį yra tokios apgailėtinos būklės? Aiškėja, kad tokiam netikėtam šlaito nuslinkimui įtakos galėjo turėti ir kažkada aplaidžių restauratorių iki galo neatlikti darbai.

Paskutinis taškas dėl „aktyvaus ūkininko“ sąvokos nepadėtas

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Pagal „sugedusio telefono“ dėsnį šią savaitę pasklido žinia, kad Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) iš esmės keičia žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo tvarką – į ES tiesiogines išmokas negalės pretenduoti ūkininkais įsiregistravę ir žemdirbiams numatytomis lengvatinėmis sąlygomis užmiesčiuose namus pasistatę miestiečiai, be to, nedideliems šeimų ūkiams, norintiems gauti europinę paramą, teks įrodyti, kad jie tikrai gamina žemės ūkio produkciją, o ne vien pasiima tiesiogines išmokas už nuomojamus dirbamus plotus, kuriuose derlių išaugina ūkininkai gamybininkai ir žemės ūkio bendrovės. Dėl šios naujienos labai išsigando smulkieji ūkininkai, kurių Lietuvoje yra apie 100 tūkst. „Ūkininko patarėjo“ kalbinti ŽŪM pareigūnai ramina, kad truputį pakeistos pasėlių deklaravimo taisyklės neatims ES subsidijų iš geros agrarinės būklės žemių savininkų. Tačiau Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga vis viena įsitikinusi, kad „stambieji latifundininkai“ tol nenurims ir kurstys Žemės ūkio ministeriją prieš „sofos ūkininkus“, kol pasieks savo tikslą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.