„Ūkininko patarėjas“ Nr. 29, 2015 m. kovo 10 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algimanto SNARSKIO piešinys

Miname dviratį, stovintį vietoje

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Kai tik viešose diskusijose kalba pasisuka apie žemės ūkį, nėra politiko, kuris nepaminėtų, jog ketvirtį amžiaus Lietuvoje kiaulių auginta apie tris milijonus kasmet, klestėjęs kiaulienos eksportas, o dabar pusę suvartojamos kiaulienos įsivežame. Tad reikia kiaulininkystę vystyti, sudaryti sąlygas šio verslo plėtrai ir iškovoti buvusią poziciją pasaulio rinkose.
Jeigu panašūs lozungai iš tribūnų skambėtų pirmą kartą, gal ir rastųsi šiokios tokios vilties, bet kai tai tęsiasi visą Nepriklausomybės laikotarpį, šalies kiaulių augintojų rožinės svajonės baigia išblėsti.

Ekologiniam ūkininkavimui – finansinė parama ar atgrasymo politika?

„ES ekologinio ūkininkavimo prasmę mato. Bet ar iš to išloš Lietuvos ūkininkai?“ – retoriškai klausė ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas.

ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Jasiaus nuomone, svarbiausias tikslas – sudaryti sąlygas į ekologinio ūkininkavimo sektorių ateiti ir naujiems ūkiams, o ne išdalyti visam finansiniam laikotarpiui skirtą sumą pačiu pirmuoju paraiškų rinkimo šaukimu.

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Vien tai, kad Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) vykusio išplėstinio Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) valdybos posėdžio vietą dėl susirinkusių dalyvių gausos skubiai teko perkelti į didžiausią rūmuose esančią salę, akivaizdžiai parodo faktą, kad šalies ekologinio ūkininkavimo sektoriuje pastaruoju metu tvyro įtampa ir ūkininkai yra pasiryžę aktyviai diskutuoti su Žemės ūkio ministerija dėl pastarosios parengtų teisės aktų projektų, susijusių su finansinės paramos ekologiškai ūkininkaujantiesiems teikimu (ar neteikimu) naujuoju ES finansiniu laikotarpiu.
Ekologiniams ūkiams šiuo metu aktualiausi du dokumentai – Lietuvos kaimo plėtros 2015–2020 metų programos „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisyklės, pagal kurias kelerius ateinančius metus bus skiriama tiesioginė parama, ir naujos Ekologinio ūkininkavimo taisyklės, lemsiančios, kokių reikalavimų privalu laikytis į šią paramą pretenduojant. Posėdžio dalyviai neatmetė minties, nepavykus susitarti su ŽŪM, sekti šalies pienininkų pavyzdžiu ir imtis radikalesnių priemonių nei „kabinetinis dialogas“. Žemės ūkio ministerijos atstovas pasiūlė su naujomis taisyklėmis nesutinkantiems žemdirbiams pasitraukti iš ekologinio ūkininkavimo veiklos.

Į svarbiausią savo šventę – veterinarijos gydytojo diplomų teikimą – absolventai susirinko šventinės nuotaikos ir pasipuošę mantijomis.

Studijos baigtos, sveiki atvykę į gyvenimą!

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Penktadienį, kovo 6 d., Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijoje įteikti veterinarijos gydytojo diplomai ir suteiktas magistro kvalifikacinis laipsnis. Į iškilmingą šventę absolventai susirinko pakilios nuotaikos ir pasipuošę mantijomis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.