„Ūkininko patarėjas“ Nr. 3, 2015 m. sausio 8 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Orų kaita augalininkams nerimo kol kas nekelia

Šalies laukai praėjusią savaitę.

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiemet žiema ypač būdinga mūsų geografinei platumai, t. y. šlapia, šilta, po pusės paros spirgina šaltukas ir suboluoja pusnys, o dar po paros – vėl atlydys, kai laukuose žaliuoja žiemkenčiai, o žemėn krinta ir jos nepasiekusios tirpsta pavienės snaigės.
Nieko nebestebina, kai žiemą gretimų parų temperatūra skiriasi 15 ar 17 laipsnių, tačiau ką tai reiškia augalams – žiemkenčiams, vaismedžiams ir dekoratyviems augalams ar, pavyzdžiui, žieminiams česnakams?

Meistriškumą tikrina konkursai

Konkurso dalyviai buvo labai susikaupę: komisija vertino ne tik atliekamų užduočių kokybę, bet ir tvarką bei švarą.

Regina STUNDIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Prieš dvejus metus Utenos regioninio profesinio mokymo centro (URPMC) moksleivis Julius Paulavičius Norvegijos sostinėje Osle vykusiame tarptautiniame mėsininkų konkurse užėmė pirmąją vietą. Tai paskatino ir uteniškius rengti konkursus. Į neseniai vykusį buvo kviesti ir Skandinavijos kraštų moksleiviai, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių neatvyko. O drauge su konkurso šeimininkais Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleiviais varžėsi Estijos Tartu profesinio rengimo centro, Latvijos Rezeknės technikumo, Rygos turizmo ir kūrybinės pramonės inžinerijos kolegijos ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro moksleiviai ir studentai, o visas prizines vietas laimėjo lietuviai.

1918 m. paskelbtos Perlojos respublikos prezidentas Jonas Česnulevičius.

Perloja: garsiosios respublikos atgarsiai

Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Nedaug šalyje miestelių, kurie turėtų ir herbą, ir išskirtinio valstybingumo praeitį. Varėnos rajono Perlojos miestelis turi abi šias savybes. 1792 m. balandžio 26 d. karalius Stanislovas Augustas Perlojai suteikė laisvojo miesto savivaldos teises ir patvirtino herbą.
Po dviejų šimtų metų, 1993-iaisiais, patvirtintas dabartinis Perlojos herbas. O visai Lietuvai šis miestelis siejamas su 1918-1919 metų savarankiška savivalda, gavusia Perlojos respublikos vardą.

 

 

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.