„Ūkininko patarėjas“ Nr. 3, 2017 m. sausio 7 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Politikų laikraštinės dvikovos iš valstybės lėšų?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Jau nebe pirmus metus kultūros žurnalų, rajoninių leidinių redaktoriai, žurnalistai, politikai piktinasi, kad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) administruojama nemenka, kelis milijonus eurų siekianti valstybės parama nekomercinei žiniasklaidai skirstoma neefektyviai, nesuprantamai, neretai atitenka šviečiamosios misijos neatliekantiems leidiniams, kurių akcininkai – vietos valdžios politikų artimieji ar garsūs verslininkai.
Prieš trejus metus, 2014 m. sausį, dabartinė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir kiti parlamentarai įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate siūlymą vietoj viešosios įstaigos Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo įkurti biudžetinę įstaigą Kūrybingos žiniasklaidos rėmimo fondą, kuriam vadovautų Kultūros ministerijos paskirtas direktorius.
Ar Seimo pirmoji vicepirmininkė vėl siūlytų Seimui pertvarkyti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą, o Kultūros ministerija tam pritartų?
„Ūkininko patarėjas“ pasiteiravo žurnalistų, leidėjų ir valstybės tarnautojų, ar, aiškiau atskyrus fondo valdymo ir projektų vertinimo sritis, valstybės lėšos tikrai pasiektų pilietinę, kultūrinę ir patriotinę žiniasklaidą.

Norime jaunų darbininkų –sekime Estijos pavyzdžiu

Lietuvos švietimo sistemoje ir darbo rinkoje susidariusi išties paradoksali situacija: tuo pačiu metu, kai aukštąjį agrarinį išsilavinimą įgiję jauni žmonės negali rasti darbo pagal savo kvalifikaciją, ūkininkai skundžiasi kvalifikuotų mechanizatorių ir kitų darbininkų stygiumi. Tačiau dauguma tradiciškai žemės ūkio mokyklomis įvardijamų profesinio mokymo įstaigų šiandien kažkodėl siūlo mokytis įvairiausių, su veikla žemės ūkyje visiškai nesusijusių specialybių. Tad apie tai, kokiomis aktualijomis ir kokiais lūkesčiais šiuo metu gyvena šalies žemės ūkio mokyklos, su ilgamečiu Lietuvos aukštesniųjų žemės ūkio mokyklų ir žemės ūkio mokyklų direktorių asociacijos, Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacijos vadovu, o šiuo metu Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos viceprezidentu, Joniškio žemės ūkio mokyklos direktoriumi Liudu JONAIČIU kalbasi „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Rasa PRASCEVIČIENĖ.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.