„Ūkininko patarėjas“ Nr. 30, 2015 m. kovo 12 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Energetiniai augalai: medžiai ar žolės?

Žilvičių nuėmimo agregatas.

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Kai į Klaipėdą atplaukė „Independence“, pritilo kalbos apie bioenergetikos plėtrą. Žmonės galvojo, kad dabar šiluma atpigs ir nereikės rūpintis biokuru. Tačiau tų gyvenviečių, kuriose yra biokuru kūrenamos katilinės, šiluma yra daug pigesnė. Todėl vėl šilumos gamintojų dėmesys pakrypo į biokurą. Daugiausia katilinėse kūrenamas kietasis biokuras – mediena, kirtimo atliekos, pjuvenų briketai, šiaudų granulės ir, žinoma, žilvičių, gluosnių susmulkinta masė. Šių augalų panaudojimo šilumai gaminti mada į Lietuvą atėjo iš Vakarų Europos ir jau įsitvirtino biokuro rinkoje.

UAB „Arvi“ ir ko valdybos pirmininkas prezidentas Vidmantas Kučinskas tikino, kad už cukrų gautų pinigų į jokius kitus verslus neinvestuoja.

Po akistatos – dar daugiau klaustukų

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nors pavasarinė sėja jau čia pat, Suvalkijos krašto cukrinių runkelių augintojams vis dar tenka spręsti, ar šiemet sėti cukrinius runkelius, ar vietoj jų auginti ką kita. Žemdirbiai tikėjosi, kad kovo 9 d. vykusiame žemės ūkio kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ visuotiniame narių susirinkime, į kurį atvyko UAB „Arvi“ ir ko valdybos pirmininkas, prezidentas Vidmantas Kučinskas, susirinko visa Marijampolės cukraus fabriko vadovybė, dalyvavo Marijampolės sav. meras Vidmantas Brazys, bus išsiaiškintos pagrindinės problemos, bent iš dalies paaiškės ateities perspektyvos.
Deja, ir po šios akistatos su „Arvi“ ir ko prezidentu bei fabriko vadovais ūkininkams klaustukų tik padaugėjo.

Iš gyventojų žadama atimti prokurorų vaidmenį

Algimanto SNARSKIO piešinys

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Gali būti, kad greitai teks atsisveikinti su privataus kaltinimo institutu Lietuvoje. Tai reiškia, kad dažnai už asmeninę viešai pareikštą nuomonę į teisiamųjų suolą vieni kitų sodinami žmonės galės lengviau atsipūsti – grės tik administracinė atsakomybė arba santykius teks aiškintis civiline tvarka. Tačiau ar švelnesnė atsakomybė nepaskatins ir taip jau beveik nevaldomo šmeižto ir įžeidimų antplūdžio socialiniuose tinkluose, interneto portalų komentaruose ir galų gale tarp kaimynų, kurie dabar mielai „pila srutas“ vienas ant kito net televizijos socialinėse laidose?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.