„Ūkininko patarėjas“ Nr. 31, 2015 m. kovo 14 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kas laimėta ir kas pralaimėta taikant neariminę žemdirbystę

„Ūkininko patarėjo“ APSKRITASIS STALAS

Į redakciją diskusijos susirinko ūkininkas Alfredas Bardauskas (Raseinių r.), ŽŪB „Lytagra“ (Kauno r.) agronomas Arvydas Tilvytis, LAMMC Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vedėjas dr. Virginijus Feiza, to paties instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus vedėja dr. Roma Semaškienė, Lietuvos artojų asociacijos (LAA) vadovas Alfonsas Malinauskas ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius prof. Vaclovas Bogužas.

Žemės ūkio gamybos plėtra smarkiai veikia aplinką, bioįvairovę, žmonių sveikatą, – visa tai įvertinus, žemdirbiams keliami sudėtingi reikalavimai: užauginti gausų, kokybišką, konkurencingą derlių, išlaikyti atitinkamą ekonominį lygį ir išsaugoti gamtinius išteklius.
Neariminė žemdirbystė yra viena iš galimybių, padedanti įgyvendinti šiuos reikalavimus, tad dar prieš kelis dešimtmečius ja susidomėta ir Lietuvoje. Tačiau, kaip ir dažna žemės ūkyje diegiama nauja technologija, neariminė žemdirbystė turi ir trūkumų, ir privalumų. Per dvidešimtmetį šioje srityje sukaupta nemaža mokslininkų ir gamybininkų patirtis, tad galima pasvarstyti, laimėta ar pralaimėta, taikant ūkiuose neariminę žemdirbystę?

Diskusijos vedėja – „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Vanda Baronytė.

KITI NUMERIAI
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.