Investicijos į pieno ūkį – lyg savižudybė
Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Rokiškėnas ūkininkas Raimondas Bernotas apie savo ūkio perspektyvas gali pasakyti tik tiek – ir toliau ūkininkaus ekologiškai, nes nori gaminti švarius ir kokybiškus produktus. Tačiau visiškai nėra tikras, ar jo veiklos sritis – pienininkystė – ir toliau liks pagrindinė. Bent jau artimiausiu metu jis neketina investuoti į šią ūkio šaką.
Permainų reikia, bet ne vaikų sąskaita
„Ūkininko patarėjo“ tema
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė, kad kovo 1-ąją pradedama įgyvendinti globos sistemos pertvarka. Jos tikslą – iki 2020 m. vaikų namus pakeisti globa šeimose – globos įstaigų vadovai kritikuoja ir mano, kad ministrė Algimanta Pabedinskienė kalba apie tai, ko nesupranta. Juk tik pačius mažiausiuosius tikrai nesunku įvaikinti, o paaugliams, kurie dažniausiai jau yra nusivylę globėjais, surasti naujus gyvenimo namus tikrai nebus lengva. Vyresniesiems ir turintiems negalią vaikams reikėtų steigti profesionalias globėjų šeimas, kuriose dirbtų psichologai, pedagogai. Tik tokiu atveju pertvarka atneštų naudos.
Namai, kuriuose daug paveikslų ir monetų

„Stengiausi rinkti senovines monetas ir medalius, kad išliktų ateinančioms kartoms“, – sako Vidmantas Kutka.
Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Jaukiame Skaistgirio miestelyje (Joniškio r.) gyvena du įdomūs žmonės: buvęs odontologas Vidmantas Kutka kolekcionuoja pašto ženklus, yra atkaklus numizmatas, turi surinkęs pusšimčio šalių įvairių monetų ir popierinių pinigų, istorinių ir suvenyrinių medalių, o jo žmona Virginija – tapytoja, aktyviai dalyvauja parodose, pagrindinės jos kūrybos temos – kapinių kryžiai ir gėlės.
Kutkų namai panašūs į meno galeriją – čia daug paveikslų, įvairių relikvijų, suvenyrų. O svarbiausia – tuose namuose santarvė.