
Rimanto Žebarausko ūkyje (Kėdainių r.) bulviasodis jau prasidėjo: nuo negandų sėklą saugo kelių sluoksnių speciali plėvelė.
Bulvininkystės verslas po embargo nokdauno
Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė
Po 2014 m. bulvių derliaus realizavimo didelių problemų, pernai prekiniai ūkiai jų pasodino 500 ha mažiau (palyginti su 2014 m.), o ir vasaros sausra derlių sumažino daugiau nei penktadaliu. Tačiau augintojus gelbėjo ankstyvas valgomųjų bulvių eksportas į dar labiau sausros nualintas valstybes. Manoma, kad likusioms valgomosioms bulvėms realizuoti trukdžių nebus, tik supirkimo kainos ir šiemet ūkininkų nežavi.
Kitas klausimas – sertifikuotos bulvių sėklos pasiūla. Populiarių veislių trūksta kone kasmet, tačiau šį pavasarį paklausa itin didelė ir tikrai ne visi augintojai įsigis norimus jų kiekius.

Šilalės r. mero patarėjas Kęstutis Ačas suskaičiavo, kad rajono ūkininkai dėl to žemėlapio gali netekti 2 mln. Eur paramos išmokų.
Gamtinių trūkumų žemėlapis sugniuždė Šilalės ūkininkus
Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
„Kuo daugiau žmonės dirba, tuo daugiau nukenčia. Valstybės logika tokia: jei daug gamini, paramos nereikia“, – įsitikino Šilalės ūkininkai, išanalizavę Žemės ūkio ministerijos parengtą Gamtinių trūkumų ir specifinių kliūčių turinčių žemės ūkio paskirties žemės plotų identifikavimo žemėlapį. Jie kartu su rajono valdžia rašo kreipimąsi į Seimo Kaimo reikalų komitetą, žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę ir prašo supratimo. Neramu ir tai, kad žemėlapis gali tapti politikų ginklu artėjant rinkimams ir žarstant pažadus.