„Ūkininko patarėjas“ Nr. 34, 2015 m. kovo 21 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Ignalinos r. ūkininkas Romualdas Luneckas pagrindinį „Gyvulių produktyvumo kontrolės“ įsteigtą prizą pelnė už pačią produktyviausią Lietuvos žalmargę Jarą, kuri per savo gyvenimą jau davė 102 421 kg pieno.

Laurai – Lietuvos žalmargei Jarai

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Juozinių išvakarėse (kovo 18 d.) Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje konferencijos „Pienės 2015“ metu paskelbta produktyviausia šalies karvė – Naujojo Daugėliškio k. (Ignalinos r.) ūkininko Romualdo Lunecko Lietuvos žalmargė Jara, per savo gyvenimą davusi 102 421 kg pieno, taip pat dešimt geriausių ir dešimt efektyviausių pieno ūkių. Pirmojoje kategorijoje nugalėtoju pripažintas „Draugo“ žemės ūkio bendrovės (Radviliškio r.) pieno ūkis, antrojoje – „Lukšių“ ŽŪB (Šakių r.) pieno ūkis.

Ūkininkai: leiskite suklysti!

Žemės ūkio viceministras Saulius Cironka klausosi kritiškos žemdirbių savivaldos vadovo Andriejaus Stančiko nuomonės apie tiesioginių išmokų administravimo taisykles.

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Šiemečio ES finansinio laikotarpio tiesioginių išmokų už pasėlius ir žemės ūkio naudmenas sandara labai skiriasi nuo pernykštės „pereinamosios“ sistemos: 2014 m. buvo dvi išmokų rūšys, 2015 m. – net penkios. Tiesiogines išmokas gaus tik aktyvūs ūkininkai, nors Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas gana miglotai apibrėžia šią sąvoką. Vakar, penktadienį, posėdžiavusi Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) taryba prašė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pareigūnų ūkininkams ir žemės ūkio kooperatyvams suteikti laiko perprasti naujas taisykles, nebausti žemdirbių pirmaisiais reformos metais ir pagaliau nustatyti europinius (ne tokius griežtus, kaip dabar) parduodamų grūdų bei rapsų glitimo ir drėgmės standartus.

Nederlius Serbijoje

Taip Serbijoje iš vienos ganyklos į kitą vežiojamos bitės.

„BITUTĖ RATUOTA“

Praėję metai nebuvo derlingi daugelio Europos šalių bitininkams. Gamtos anomalijos, stichinės nelaimės – visa tai turėjo įtakos ir Serbijos bičių ūkiams. Medaus derlius buvo pats mažiausias per pastarąjį dešimtmetį. Šalyje surinkta 6 tūkst. t medaus – 20 proc. mažiau nei ankstesniais metais.
Ypač nukentėjo medunešis iš baltųjų akacijų. Šio medaus eksportas 2014 m. siekė 1,5 tūkst. t, ankstesniais metais – 3370 t.
Serbijos bitininkų asociacija kreipėsi į šalies vyriausybę prašydama paramos. Ankstesniais metais 90 proc. serbų medaus buvo eksportuojama į Vokietiją, Italiją ir kitas ES šalis. 2013 m. rugsėjį Serbijoje pradėtas statyti bitininkystės centras, kurio vertė – 218 tūkst. Eur. Iš šios sumos 75 proc. kompensuos ES ir Austrijos vystymo agentūra.
Serbijos plotas – 88361 kv. km, gyventojų – 7,1 mln., sostinė – Belgradas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.