„Ūkininko patarėjas“ Nr. 36, 2015 m. kovo 26 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algimanto SNARSKIO piešinys

Nelegalaus darbo rykštė plaka žemės ūkį

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nors Lietuva jau ne vienus metus kenčia nuo lėtais tempais mažėjančio oficialaus nedarbo, šią statistiką iškreipia šalyje klestintis nelegalus darbas: Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praėjusiais metais nustatė beveik pusę milijardo litų nesumokėtų mokesčių, per 1700 nelegaliai dirbusių asmenų, beveik pusšešto milijono litų neapskaityto darbo užmokesčio ir 125 „vokelių“ mokėjimo atvejus. Tiek darbdaviai, tiek patys darbuotojai linkę rizikuoti užsidirbti baudas, o darbuotojai – dar ir prarasti galimybę į nemokamas medicinos paslaugas, pensijas, negauti kompensacijų įvykus nelaimingiems atsitikimams darbe. Labiausiai nelegalus darbas klesti statybose, tačiau ne ką geresnė padėtis ir agroversle, žemės ūkyje bei miškininkystėje. Liūdna šiuose sektoriuose ir nelaimingų atsitikimų darbe statistika.

Sigitas Čižinauskas pacientą rengia magnetinio rezonanso tyrimui.

Į lietuvio kliniką – su beviltiškais atvejais

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Dr. Sigitą Čižinauską vis dar galima vadinti kauniečiu, nors jau penkiolikti metai, kai jis šaknis įleido Suomijoje. Ryšiai su Lietuva išliko glaudūs. Neseniai jis skaitė paskaitą pirmajame tarptautiniame veterinarijos kon­grese visoms gyvūnų rūšims „VET Congress 2015 Lithuania“. Iš klausytojų nedaugeliui buvo žinoma, kad lektorius Suomijoje įkūręs veterinarijos kliniką, kokių reta Europoje. Savo likimo vadžias rankose tvirtai laikantis vyras nuoširdžiai linki, kad jaunieji kolegos ir Lietuvoje galėtų kurti savo sėkmės istorijas.

LDAA valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis sakė, jog didelė problema yra savo reikmėms auginantieji nepatikrintas bulves.

Bulvių augintojų verslą pančioja biurokratiniai pančiai

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) bulvių augintojams antradienį surengtame seminare apie karantinines ligas, fitosanitarinę kontrolę bei prevenciją šalies bulvininkystės ūkių savininkai aštriais klausimais prie sienos rėmė į susitikimą atvykusius  Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) laikinai Fitosanitarijos skyriaus vedėjos pareigas einančią  Rasą Žitkuvienę ir Fitosanitarijos skyriaus vyriausiąjį specialistą Algirdą Raškauską. Ūkininkai nepatenkinti, kad dauguma jiems rūpimų klausimų dažniau išsprendžiama valstybės, o ne jų naudai, ir situacija nesikeičia jau dešimtmečius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.