„Ūkininko patarėjas“ Nr. 36, 2016 m. kovo 29 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Lumpėnų seniūnijos teritorijoje veikia 10 vėjo jėgainių – trečdalis didžiausio Baltijos šalyse parko.

Pinigai iš vėjo – ne pavėjui

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Pagėgių savivaldybę pasiekė džiugi žinia: jos teritorijoje pradėjo veikti didžiausias Baltijos šalyse vėjo jėgainių parkas. Savivaldybė kasmet iš vėjo jėgainių eksploatuotojų gaus po 450 tūkst. Eur mokesčių ir piniginės paramos. Tai aštuntoji dalis savivaldybės biudžeto pajamų.
Planuojama, kad metinę elektros gamybą iš vėjo jėgainių parkas padidins ketvirtadaliu. Per metus jis pagamins tiek elektros, kiek vidutiniškai suvartoja 35 tūkst. namų ūkių. Į parką investuota apie 110 mln. eurų.
Naujasis parkas išsidėstęs 2 500 ha plote. Jį sudaro 30 jėgainių, kurių bendra galia – 73,5 MW, o per metus jis pagamins 200 GWh elektros. Praėjusiais metais vėjo jėgainės Lietuvoje iš viso pagamino 806,3 GWh elektros.

Vilniaus rajone esanti sodininkų bendrija „Šermukšnėlė“ įsikūrusi ramioje vietoje, prie Skauduliškių ežero, tačiau išorinė ramybė – apgaulinga.

Mėgėjų soduose kibirkščiuoja intrigų židiniai

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Sodininkų bendrijos (SB) tampa priemiesčių gyvenvietėmis su savo mažąja savivalda, kuri susiduria su aibe specifinių problemų. Bendrijų veiklą reglamentuojantis įstatymas tobulinamas kone kasmet, tačiau spragų, sudarančių sąlygas nesusipratimams ar net intrigoms, vis tiek atsiranda. Kaltinimų strėlės neretai nukreipiamos ir į Registrų centrą. Šis kratosi kaltės, ginčus spręsti siūloma teismuose. Vilniaus rajone esanti SB „Šermukšnėlė“ yra geriausias tokios situacijos pavyzdys.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.