„Ūkininko patarėjas“ Nr. 4, 2015 m. sausio 10 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Žemės ūkio ministrės ir „Ekoagros“ specialistų tikslas – tobulinti ekologijos standartus

Kaune, VšĮ „Ekoagros“ centrinėje būstinėje, apsilankiusius žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę ir jos patarėją Algirdą Gricių su šios įstaigos darbo specifika supažindino jos vadovas Antanas Makarevičius.

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Prasidedantis naujas ES finansinis laikotarpis, skatinantis ekologinės žemdirbystės plėtrą, kartu kelia naujus iššūkius ir Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), ir šalies ūkininkams, ir VšĮ „Ekoagros“ – įstaigai, sertifikuojančiai bei kontroliuojančiai ekologinius ūkius. Tad Kaune, VšĮ „Ekoagros“ centrinėje būstinėje, apsilankiusią žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę ir jos patarėją Algirdą Gricių domino visos problemos ir teisės aktų spragos, kurias būtina šalinti, Lietuvai siekiant geriausių ekologinės žemdirbystės rezultatų. VšĮ „Ekoagros“ direktorius Antanas Makarevičius šį vizitą įvardija ir kaip istorinį įvykį, nes per 18 įstaigos gyvavimo metų žemės ūkio ministras joje apsilankė pirmą kartą.

Algimanto SNARSKIO piešinys

Gynėjų daug, bet gintis tenka patiems

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Lietuvoje veikia iš valstybės biudžeto finansuojama Valstybinė vartotojų teisių apsaugos  tarnyba, veikia tuntas vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų, tarnybų, depar­tamentų, asociacijų, sąjungų, gynimo lygų, centrų, federacijų ir konfederacijų, kurios dedasi ginančios pirkėjų ir paslaugų vartotojų teises. Visos jos turi vadovus – pradedant pirmininkais ir baigiant skambiai pasivadintais prezidentais, būstines, telefonus, kai kurios ir internetines svetaines. Tačiau netgi esant tokiam dideliam vartotojų teisių gynėjų būriui, rasti teisybę nelengva, nes dauguma tų organizacijų užsimojusios šviesti, konsultuoti, daryti tyrimus, kurių medžiaga vėliau dulka lentynose, o ne imtis juodo darbo – konkrečiais veiksmais padėti žmogui apginti jo interesus. Beje, visi tie „gynėjai“ pluša už mūsų, t.y. mokesčių mokėtojų, arba ES projektų pinigus.

Senoji „Vieversynės“ gryčia priėmė ir tokių garbingų svečių kaip Arvydas Sabonis.

Poilsiautojai perka svajonę

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Vienas pirmųjų šalyje kaimo turizmo sodybą įkūręs 41 metų rokiškėnas Rolandas Jasiūnas sako, jog šis verslas susideda iš daugybės dalių. Sodybos esą visos panašios, panašios ir šių nuomos kainos, tik labai skiriasi jose teikiamų paslaugų kokybė.
Po daugelio metų visos šeimos triūso, didžiulių investicijų Rolandas jau seniai nustojęs kitiems ir sau atsakinėti į klausimą, kada atsipirks į kaimo turizmo verslą investuotos lėšos. Šios greičiausiai niekada neatsipirksią.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.