„Ūkininko patarėjas“ Nr. 4, 2017 m. sausio 10 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Elektroniniai dokumentai – modernu. Bet ar veikia?

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Nuo metų pradžios Lietuvoje gimus vaikui ar asmeniui mirus, susituokus, išsituokus, pakeitus vardą, pavardę neišduodami tai patvirtinantys popieriniai liudijimai.
Tokių Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo pataisų autorė Teisingumo ministerija oficialiai paaiškino, jog šių liudijimų ar jų kopijų nereikės pateikti norint gauti išmokas vaikui gimus ar asmeniui mirus, laidojant jį ar tvarkantis kitus administracinius reikalus. Neva visų institucijų darbuotojai reikiamą informaciją ras registruose per elektroninę sistemą – kompiuterius.
Ar tikrai naujoji tvarka bus geresnė?

Lietuvoje atsiras vokiškas ckariškas kaimas

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Pernai Varšuvoje NATO šalių vadovams susitarus, šiemet vasario–liepos mėnesiais Lietuvoje bus dislokuotas nuolatinis Vokietijos vadovaujamas NATO sąjungininkų batalionas – apie tūkstantis karių. Vokiečių tankai ir šarvuočiai po kelių dienų pajudės į Ruklą atgrasyti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nuo minčių apie naują žaibišką Baltijos šalių okupaciją.
Vilniuje įsikūrusi tarptautinė privati sukarinta apsaugos bendrovė RAE LT ne kartą yra tvarkiusi į pratybas Lietuvoje atvykusių Vokietijos karių stovyklavietes. Nors šį sykį ne RAE LT rūpinsis vokiečių tarnybos ir poilsio sąlygomis, bendrovės vadovas, atsargos karininkas Robertas Jurgelaitis, puikiai pažįstantis Bundesvero karių psichologiją, nuotaikas, teigia: „Tie, kurie atvyks, bus patikimi Lietuvos gynėjai. V. Putinui simpatizuojantys pasiliko namuose“.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.