„Ūkininko patarėjas“ Nr. 40, 2016 m. balandžio 7 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Arūnas Žėkas (dešinėje) pasikliauja ilgamečio savo bičiulio mechanizatoriaus Vytauto Kacilavičiaus, kuris talkina per bulviasodį, patirtimi.

Dzūkija jau sodina bulves

Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Sužinojęs, kad Seirijuose gyvenantis Arūnas Žėkas balandžio pirmąją sodina bulves, tikrai maniau, kad tai melagio dienos pokštas. Nuvykus į šį Lazdijų rajono miestelį teko konstatuoti – šią savaitę dzūkas bus apsodinęs 15 ha ankstyvųjų bulvių, iš kurių keturi jau uždengti agroplėvele.

Laužus ir pernykštę degančią žolę matys iš sraigtasparnio

Kalbėjosi „ŪP“ korespondentė Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

Pavasaris – savo namų aplinkos, sodybų, laukų tvarkymo metas. Ar tikrai kaimo vietovėse, net vienkiemiuose, taip pat kolektyviniuose soduose nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d. – per patį tvarkymosi metą – negalima deginti atliekų, pavyzdžiui, šakų, pernykščių lapų? Jei negalima, – kodėl? Kokios baudos gresia deginant?
Galbūt kitu laiku, išskyrus minėtąjį, kaimo vietovėse atliekas galima deginti?
Neretai kaimo vietovėse šiukšlių konteineriai yra toli nuo sodybų. Vyresnio amžiaus žmonėms sunku atliekas į juos nunešti. Ar ne geriau atliekas sudeginti, užuot jas nešus į netoli sodybos esantį mišką ar griovį? Juk netrūksta miškų, pamiškių, šlaitų, griovių, priverstų šiukšlių.
Panašius klausimus redakcijai pateikė skaitytojai, viena ausimi teišgirdę informaciją per radiją, jog nuo balandžio 1 d. iki vasaros pradžios, kažin ko, pasak jų, nebus galima lauke sukūrenti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.