„Ūkininko patarėjas“ Nr. 41, 2015 m. balandžio 7 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Ona Sužiedelytė.

Pavojus gali slypėti net miltuose ar kiaušiniuose

Nuo praėjusių metų pabaigos Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos Sąjungos šalių, gamintojai privalo maisto produktų etiketėse nurodyti juose esančias medžiagas, kurių žmogaus organizmas gali netoleruoti. Ar laikomasi šio įstatymo bei kokios maisto medžiagos gali varginti žmogų, aiškina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė – valstybinė maisto produktų inspektorė Ona SUŽIEDELYTĖ. Ją kalbina „ŪP“ korespondentė Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ.

Galbūt mažame ūkyje džiaugsmo daugiau? Ūkininkai Arvydas ir Danutė Majauskai laimingi, kad kaimo nepamiršta vaikai, sugrįžta į jį ne tik padirbėti, bet ir pailsėti.

Planavo Maskvoje, nuostolius skaičiuoja Medingėnuose

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Nedidelio šeimos ūkio savininkas Arvydas Majauskas investicijas į ūkį ir naudą mintyse dėliojo dar gyvendamas Maskvoje. Per penkiolika darbo kaime metų Arvydas įsitikino: viena yra planuoti, visai kas kita – realiai dirbti. Medingėnų (Rietavo sav.) ūkininkas nesako, kad laiką Lietuvoje praleido tuščiai, bet ir neslepia – smulkūs gamintojai nepelnytai užmiršti, nuvertinti ir, galima sakyti, pasmerkti merdėti.

Lietuvių delegacija bendrai nuotraukai pozavo ir prie Europos Parlamento rūmų.

Europos Parlamentas – per didinamąjį stiklą

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ krespondentė

Europarlamentaro Bronio Ropės kvietimu grupė ūkininkų, moksleivių, studentų, pedagogų, mokslo darbuotojų, žurnalistų lankėsi Europos Parlamente (EP). Jiems buvo sudaryta galimybė pakeliui į Briuselį ir atgal namo aplankyti keletą Vokietijos miestų bei juose esančių kultūros objektų ir, be abejo, susipažinti su Belgijos sostine.
Svečiai iš Lietuvos turėjo progos dalyvauti EP plenariniame posėdyje, pasigilinti į EP politinę sudėtį, europarlamentarų veiklos galimybes ir juos pakvietusio B. Ropės darbą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.