„Ūkininko patarėjas“ Nr. 42, 2016 m. balandžio 12 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ūkininkas Vitoldas Norkus ir mechanizatorius Donatas Meška.

Kol dirvos dar drėgnos, suskubo pradėti sėją

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nors Šiaurės Lietuvoje paprastai tik trečiąją balandžio dekadą prasideda sėjos darbai, tačiau vienas geriausių Šiaulių rajono ūkininkų Vitoldas Norkus juos pradėjo balandžio pirmomis dienomis – jau pasėjo 60 ha žirnių ir 50 ha pupų. Šį pavasarį planuoja pasėti 350 ha įvairių augalų.
Didelio ir pažangaus ūkio šeimininkas sakė, kad taip anksti suskubo į žemę berti žirnius ir pupas, nes dirvožemis dar drėgnas, mat šį pavasarį žemei trūksta lietaus. Stebėjome, kaip didelių laukų masyvuose galingi traktoriai kultivavo žemę pupoms, o paruoštuose plotuose moderni sėjamoji į žemę bėrė žirnius. Atvažiuos traktorius, volais sutankins žemę, kad drėgmė taip greitai neišgaruotų. Ūkininko laukuose verda darbas. Iš ūkio centro į laukus pajudės dešimt galingų traktorių, o sparčiam sėjos tempui ūkininkas turi dvi modernias sėjamąsias, naujoviškus plūgus ir kitos modernios technikos, reikalingos dideliems laukams įdirbti.

Dar nė metams nepraėjus nuo didžiojo miškininkų bendruomenės piketo dabar ir vėl galandamas kirvis – užsimota iš peties: naikinti Generalinę miškų urėdiją, optimizuoti ir konsoliduoti miškų urėdijas.

Valstybinių miškų valdytojams vėl galandamas kirvis

Irma KAZLAUSKAITĖ

Nubudusi gamta, o gal ir bundanti rinkimų nuotaika pažadino politikų bei valdininkų norą darbuotis. Kaip iš kepurės traukiamos naujos ar primirštos idėjos. Daugiausia – siūlymai drausti, riboti, griauti, naikinti… Griauti lengviau nei statyti, efektas tuojau pat matomas, ir patrauklūs argumentai čia pat – viskas dėl kilnių valstybinių interesų.
Nepraėjo nė metai, kai miškininkų bendruomenė mūru stojo prieš sklandančias kalbas apie projektą mažinti miškų urėdijų skaičių, piketavo prie Seimo. Tačiau į stalčių padėta Miškų įstatymo pataisa buvo švelni pūkuota, palyginti su tuo, kas rengiama dabar. Kirvis galandamas ir Generalinei miškų urėdijai (GMU), ir urėdijoms, tikėtina, ir valstybiniams miškams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.