„Ūkininko patarėjas“ Nr. 46, 2016 m. balandžio 21 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Kelionės motociklu – Stefanijos Navickienės ir jos vyro Aliaus aistra.

Provincijos mokytoja pasaulį išmaišė motociklu

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Sasnavos (Marijampolės r.) mokytojos Stefanijos Navickienės diena lygiai tokio paties ilgumo kaip ir kitų, nors tuo sunku patikėti, kai ji ima vardyti savo darbus ir laisvalaikio pomėgius. Neseniai Stefanijai buvo įteiktas apdovanojimas kaip vienai veikliausių Marijampolės regiono moterų „Moters galia 2016“ už visuomeninę veiklą ir šeimos vertybių puoselėjimą.

Tėvas ir sūnus Vidas ir Aidas Cikanos sukūrė paminklą Sudargo pilies gynėjams. Sakoma, kad prie jo prisilietus įgaunama nepaprastos tvirtybės.

Sudargo piliakalniai – provincijos sindromo aukos?

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Įspūdingą penkių gynybinių Sudargo piliakalnių kompleksą daugelis lygina su Kernave, o istorikai puse lūpų pripažįsta, kad Sudargo istorinė reikšmė dar netgi didesnė. Tačiau prieš dvejus metus Kultūros paveldo departamento ketvirtoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba šio komplekso dalimi esantiems Sudargo ir Burgaičių III piliakalniams netgi nenustatė reikšmingumo lygio, o tai reiškia, kad valstybė jų nesaugo.
Visgi Sudargo bendruomenės centras nenuleidžia rankų ir siekia, kad visas piliakalnių kompleksas būtų pripažintas valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros paminklu.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.