„Ūkininko patarėjas“ Nr. 5, 2015 m. sausio 13 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Nuo kitų metų įstatymu jau bus įteisinta savanorių ugniagesių veikla.

Profesionalams pinigų nėra. Gelbės savanoriai!

Kaimo ugniagesių laukia permainų metas

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Paradoksas – nors Lietuvos ugniagesių reitingai visuomenėje ne tik tarp vidaus reikalų sistemos institucijų yra patys didžiausi, jų atlyginimai yra patys mažiausi ir siekia vos tūkstantį litų arba tris šimtus eurų atskaičius mokesčius. Struktūra, kuri ne tik gesina gaisrus, gelbsti žmonių gyvybes, atlieka kitus gelbėjimo darbus, o ekstremalių situacijų ar karo atveju taptų bene svarbiausia gyventojų ar jų turto gelbėtoja, šiemet išgyvens bene sunkiausią laikotarpį – restruktūrizavimą.

Gausūs grūdų derliai atlygino visus nuostolius

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Nepaisant permainingų praėjusio sezono orų, javapjūtės metu derlius viršijo lūkesčius. Dėl mažų grūdų supirkimo kainų tada abejota pelninga derliaus realizacija, tačiau be reikalo: vietinėje ir eksporto rinkose prekyba grūdais vyksta sklandžiai.
Pasak Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) pirmininko Aušrio Macijausko, tikslūs derliaus rezultatai Statistikos departamente bus gauti tik antrąją šių metų pusę, tačiau gausiam derliui realizuoti reikia nemažų „apsukų“. Galima tik pasidžiaugti, kad eksporto rinkų infrastruktūra stipriai pakito į gerąją pusę.

Kaip Lukašenka, Žirinovskis ir eurokomunistai gynė Lietuvos parlamentą

Rusija tebelaiko Lietuvą 1991 m. sausio 13-ąją amputuota savo galūne

Teigiama, kad apie pirmąjį Persų įlankos karą 1991-aisiais ir jo išvakarėse Maskvos pradėtą agresiją Lietuvoje daugiausia žino buvęs tuometis Jungtinių Valstijų Baltųjų rūmų atstovas spaudai Marlinas Fitzwateris. Kai ką jis atskleidė savo prisiminimų knygoje „Šaukiame spaudos konferenciją!“ („Call the briefing!“). Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo (AT-AS) atstovas spaudai tuo metu buvo jaunas Sąjūdžio leidinių žurnalistas Audronius Ažubalis. 1991 m. sausio 13-ąją A. Ažubalis fiksavo viską, kas vyko tvirtove virtusiame mūsų parlamente. Būtent A. Ažubalis Aukščiausiosios Tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio nurodymu skambino Sovietų Sąjungos prezidentui Michailui Gorbačiovui, norėdamas pranešti, kad sovietų kariauna Vilniuje žudo nekaltus žmones, bet išgirdo M. Gorbačiovo padėjėjų patyčią, esą SSRS vadovas „ilsisi“.
Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras (2010-2012 metais), Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Audronius AŽUBALIS atsako į „Ūkininko patarėjo“ korespondento Arnoldo ALEKSANDRAVIČIAUS klausimus, kodėl Sausio 13-osios žudynių bylos specialusis liudytojas M. Gorbačiovas šiandien labai uoliai teisina Rusijos prezidento Vladimiro Putino agresiją Ukrainoje.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.