„Ūkininko patarėjas“ Nr. 50, 2016 m. balandžio 30 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Susirinks nusilenkti mamai

Aldona SIREIKIENĖ
,,ŪP“ korespondentė

Netoli Užvenčio (Kelmės r.) gyvenanti Reginos ir Jurgio Ratnikų šeimyna per 27 metus į gyvenimą išleido 25 vaikus, sulaukė 16 anūkų, jau turi vieną proanūkį. Ratnikų namuose jau beveik užaugo trečia karta – moksleiviai Rūta ir Modestas, savaitgaliais sugrįžta ir Rolandas, kuris mokosi Šiauliuose, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.
Ratnikų šeimyna šilumą ir jaukumą dosniai dalija likimo nuskriaustiems, biologinių tėvų išduotiems vaikams. Pradžių pradžia – 1989-ieji metai, vasario 16-oji. Tada jie iš Utenos atsikėlė į šalia Užvenčio esantį Girnikų kaimą.
Tuometis kolūkio pirmininkas Zenonas Adomaitis nupirko erdvų namą šeimynai įkurti – norėjo sugrąžinti išbarstytus rajono vaikus. Atsiliepė keturiolika šeimų, iš kurių šeimyną kurti buvo patikėta Ratnikams. Regina dirbo lopšelio-darželio vedėja, Jurgis – statybinėje organizacijoje meistru, augino dvi dukras – Vilmą ir Inesę.

Nieko neatsitiko?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Į pačias reitingų viršūnes iškopusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) kai kurie viešųjų ryšių specialistai bei grėsmę savo rožinei politinei ateičiai pajutusios partijos suskato lyginti su šoumeno Arūno Valinsko Tautos prisikėlimo partija ar net violetine Drąsos kelio partija, tai yra su vienkartiniais, trumpalaikiais, tik artimiausiems rinkimams sukurtais judėjimais, ankstesniais rinkimų metais iškovojusiais dalį didžiosiomis partijomis nepatenkintų rinkėjų balsų. „Ūkininko patarėjo“ kalbinti politologai ir sociologai sakė, kad tokios etiketės visiškai nepagrįstos, nes LVŽS yra patyrusi politinė organizacija, įkurta dar 1905 m., atkurta 1990 m. spalį, išsikovojusi rajonų ir miestelių gyventojų pasitikėjimą, turinti keturis merus, vieną europarlamentarą, nemažai garsių ekonomistų, medikų, humanitarų sudarinėjamame savo rinkimų sąraše ir partijos programoje išdėstytas visuomenei patrauklias vertybes.

Braškynus nuniokojo šalčiai

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiemet dėl sniego stygiaus per žiemos speigus Suvalkijoje nušalo ne tik rapsai, javai, bet nukentėjo ir braškynai. Pasak ūkininkės Stanislavos Stanynienės, auginančios apie 5 ha braškių, visiškai nušalo apie 30 proc. uogakrūmių, o likusieji taip pat neskuba vegetuoti, mat pavasaris kol kas nelepina šiluma. Ūkininkės ūkis dvišakis – pienininkystės ir uogininkystės, tad būdavo, kad jeigu viena šaka sušlubuoja, kita gelbėja, tačiau šiemet iš abiejų gali būti menka nauda.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.