„Ūkininko patarėjas“ Nr. 51, 2015 m. balandžio 30 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Veislininkystės sistemos tvarstymas

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ūkininkų nepasitenkinimas veislininkystės sistema brendo seniai. Pašlijusi jos sveikata nekart svarstyta įvairiuose pasitarimuose, tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. Žemdirbių savivalda, atrodo, pagaliau įtikino Žemės ūkio ministerijos vadovybę pradėti ryžtingą patikrą ir imtis permainų.

Melioracija – tarp valstybės ir ūkininkų

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Kėdainių rajono ūkininkai Algimantas Kižauskas ir Sigitas Giknius jau seniai nebevarsto savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus durų prašydami pagalbos remontuojant valstybei priklausančias melioracijos sistemas. Vyrai, suprasdami gerai veikiančių sausinimo sistemų privalumus, patys išsivalo melioracijos rinktuvus bei sausintuvus ir teigia, kad valstybės melioracijai skirtos lėšos yra naudojamos neefektyviai.

Šlapimo tyrimas – ligų veidrodis

Šlapimo tyrimas, kaip ir kraujo, yra vienas dažniausiai atliekamų. Jo rezultatai gali pranešti ne tik apie inkstų ar šlapimo takų, bet ir kitų žmogaus organų ar sistemų ligas. Kodėl šlapimo tyrimas yra toks svarbus? Ką turėtume žinoti apie šlapimą? Ką išduoda jo spalva, drumstumas, kraujas šlapime, kitos fizinės ar cheminės savybės? Apie tai „Ūkininko patarėjas“ kalbėjosi su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro inkstų ligų gydytoja nefrologe med. dr. Aurelija ZAMAUSKAITE.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.