„Ūkininko patarėjas“ Nr. 52, 2015 m. gegužės 2 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Į amžinosios medžioklės plotus išlydėtas Alvidas Tamulionis

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugiją (LMŽD), o ypač jos skyrių – Kauno medžiotojų sąjungą (KMS) pasiekė liūdna žinia – balandžio 28-osios vakare  Raudondvario plente prie savo namų rastas negyvas buvęs KMS prezidentas, advokatas Alvidas Tamulionis.
Pasak Kauno vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos viršininko Gintauto Žukausko, tiriamos įvairios versijos. Tačiau šio pareigūno manymu, tai greičiausiai yra nelaimingas atsitikimas, nes jokių smurto požymių nenustatyta. A. Tamulionis, matyt, iškrito pro antro aukšto langą ir mirtinai susižalojo.
A. Tamulionis gimė 1955 m. Kaune. Baigė Vilniaus universitetą ir įgijo teisininko specialybę. Kurį laiką dirbo Kauno VPK Panemunės policijos komisariato viršininku, paskui perėjo į advokatūrą, įsteigė savo kontorą. Iki pat mirties užsiėmė advokato praktika.
Alvidas buvo aistringas medžiotojas. 1980 m. įstojęs į LMŽD greitai įgijo draugų pasitikėjimą. Kaip „ŪP“ sakė ilgametė KMS medžioklės žinovė Anelė Andziulienė, vadovaujant A. Tamulioniui buvo galutinai suformuota dabartinė šios organizacijos struktūra, išplėtota materialinė bazė.
Anot KMS prezidento pavaduotojo, kelių knygų apie medžioklę autoriaus Algirdo Antano Bruko, velionis Kauno medžiotojų sąjungos prezidentas buvo demokratiškų pažiūrų, sugebantis konsoliduoti klubų bei būrelių vadovus. Jam buvo būdingas kolektyvizmo principas aptariant svarbiausius organizacijos klausimus.
„Alvidas buvo nuoširdus medžioklės mylėtojas.  Jam sekėsi bet kurioje veikloje. Jis buvo geras šaulys. Vienas pirmųjų tapo medžiotoju selekcininku. Jam teko nelengvas laikotarpis vadovauti medžiotojų sąjungai, kai buvo bandymų dalį šaudyklos teritorijos atimti iš medžiotojų. Alvido teisinės praktikos dėka išsaugotas medžiotojų sąjungos turtas ir šaudyklos žemės sklypas“, – su širdgėla dėl šios skaudžios netekties kalbėjo velionio kolega A. A. Brukas.
Likusi vertinga iš kelionių po įvairias šalis parsivežta jo medžiok­lės trofėjų kolekcija liks ilgam prisiminimui apie šaunų medžiotoją ir gamtos mylėtoją.
Urna su A. Tamulionio palaikais bus saugoma medžiotojų klubo „Alsa“ Medžioklės menėje (Jurbarko r. miškuose) šalia jo įspūdingų medžioklės trofėjų.
„Ūkininko patarėjas“ užjaučia  vi­sus velionio artimuosius, bend­ražygius ir bendraminčius.

Ar paprastinti veterinarų veiklos licencijavimą?

PASVARSTYKIME: „IR UŽ, IR PRIEŠ“

Parengė „ŪP“ korespondentė Elena RINKEVIČIENĖ

Vyriausybė dar pernai birželį buvo pritarusi Ūkio ministerijos (ŪM) siūlymui, kad veterinarijos praktikos ir fizinio asmens veterinarinės farmacijos licencijų būtų atsisakyta, o norintiesiems užsiimti veterinarija užtektų tai deklaruoti. Tačiau tokiam sprendimui pasipriešino Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacija (LVGA) ir Veterinarijos farmacijos asociacija. Jos pasisako už esamos licencijavimo tvarkos išlaikymą, nes dėl planuojamų pakeitimų gali kilti grėsmė gyvūnų sveikatai bei gyvūninius produktus vartojantiems žmonėms. O ŪM atstovų teigimu, pakeitus licencijas deklaracijomis, bus išvengiama laukimo kaštų, naudą pajustų ne tik verslą pradedantieji, bet ir valstybė – per metus siūlomų keisti ir naikinti licencijų išdavimo kaštai valstybei siekia daugiau nei 3 mln. Eur.
Šį šeštadienį „Ūkininko patarėjas“ klausia: „Ar veterinarijos gydytojų praktiką galima lyginti su, pavyzdžiui, apgyvendinimo paslaugų teikimo ar panašiu verslu?“

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.