„Ūkininko patarėjas“ Nr. 55, 2016 m. gegužės 12 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Lietuvos pramonininkai tikisi, kad Rytų „gastarbaiteriai“ jiems dirbs už sumuštinį.

Ar Rytų juodadarbiai nuskaidrintų Lietuvos padangę?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Lietuvos pramonininkų konfederacija vėl ragina valdžią įsivežti iš Rytų (pirmiausia iš Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, nespjaunant ir į Rusiją) tūkstančius „kvalifikuotų specialistų“. Šiemet posovietinės erdvės „gastarbaiterius“ į Lietuvą viliojančių pramonininkų chorą papildė Pietryčių Azijos ekonomikos ir verslo „žinovas“ Paulius Kunčinas. Jis siūlo „ieškoti talentų Lietuvai“ Ukrainoje, Moldovoje.
Toks įspūdis, kad pramonininkai ir ekonomistai jau nurašė savo tautą, nesitiki jos išmokyti Lietuvos pramonei ir verslui dabar reikalingiausių specialybių, nesistengs europietiškais darbo užmokesčiais sustabdyti masinės lietuvių migracijos į Vakarus.
„Ūkininko patarėjo“ kalbinti mig­racijos ekspertai tvirtino, kad tie nuolat linksniuojami iš diktatorių valdomų ar Rusijos agresijos nuniokotų šalių prisivilioti juodadarbiai sukels daugiau bėdų negu duos naudos, didelėmis bendruomenėmis apsigyvenę kokiuose nors Lietuvos regionuose. Anot specialistų, geriau Airijos eksprezidentės Mary Robinson, kuri savo kabineto lange žibindavo žvakę, kviesdama po visą pasaulį išsibarsčiusius airius parkeliauti namo, pavyzdžiu sukurti lietuvių specialistų sugrįžimo į tėvynę programą.

Jurbarkietis verslininkas Mindaugas Sutkus žiobrius kepa jau daugiau kaip 15 metų.

Šimtmečio įvykis: išrinktas žiobrių karalius

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Į Nemuno kraštą grįžta šimtmečius gyvavusios tradicijos – vėl vyksta žiobrinės, ant laužų kepami žiobriai, renkamas žiobrių karalius. Į tokį unikalų renginį panemunių miestelių gyventojus savaitgalį pakvietė turizmo klasteris „Jurbarko turai“.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.