„Ūkininko patarėjas“ Nr. 57, 2015 m. gegužės 14 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Špyga kišenėje

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Iš lietuviško pieno žaliavos gaminamas ne tik populiarusis Alpių šokoladas, bet ir Europos šalių rinkai tiekiami Naujosios Zelandijos kooperatyvo „Fonterra“ etikete paženklinti pieno milteliai. Rokiškio, Pasvalio vardu tituluojami sūriai brandinami Italijoje, Airijoje. Jokių embargų nepripažįstantys lietuviški pieno gaminiai nugulę Rusijos prekybos centrų lentynas.

Už pieno žaliavos kelionę sumoka ūkininkai, todėl vežėjai aplanko ne tik mūsų, bet ir užsienio šalių ūkius.

Didžiųjų Lietuvos pieninių vadovai spaudai skirtuose pranešimuose nuo praėjusių metų rugpjūčio teigė ir nūnai teigia į „uždraustas“ rinkas tiekiantys tik pieno gaminius, kuriuose nėra laktozės, o Maskvos ir kitų didžiosios valgytojų šalies miestų parduotuvių lentynose pirkėjai randa tėvyninės kilmės gaminį su „paskolinta“ lietuviška etikete. Suvažiavimus, susitikimus su Vyriausybės ir Seimo atstovais rengiantiems Lietuvos pieno gamintojams toliau „kabinami makaronai“ apie mažėjančias pieno supirkimo kainas, kurias išprovokavo pasikeitimai Europos Sąjungos ir pasaulio šalių rinkose. Tik pamirštama priminti, kad toje pačioje ES rinkoje olandų ūkininkui pieno supirkimo kaina sumažėjo 20 proc., o lietuviui – 36 proc.

Vietoj melžiamų karvių – šimtas avių

Ūkininkas Kęstutis Kondrotas tvirtina, kad avys yra jaukūs ir romūs gyvulėliai.

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pakruojo r. Šinkaučiškio kaimo ūkininkas Kęstutis Kondrotas savo ūkį rajone įregistravo vienas pirmųjų – 1991 metais. Naujakurystės pradžia buvo nelengva: plynas laukas, melioracijos vagonėlis ir didelis noras gimtajame kaime dirbti žemę, auginti galvijus. Nemaža Kondrotų šeima – keturi vaikai ir abu tėvai – keletą metų ir glaudėsi nedideliame vagonėlyje. Bet pamažu pastatė ūkinį pastatą, nusipirko melžiamų karvių ir pradėjo ūkininkauti. Šalia ūkinio surentė priestatą, kuriame iki šiol ir gyvena.
Kondrotai laikė dvidešimt melžiamų karvių, tačiau prieš dešimt metų, kaip patys sako, to lažo atsisakė – iš pieno menkos pajamos, darbas be išeiginių. Dabar vietoj piendavių laiko Romanovų veislės avis.

Kai vietoje lašinės tiktų bambalis

Regina STUNDIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Dažnas, atsidūręs ligoninėje, tikisi trijų elementarių dalykų: atidaus gydytojo, tinkamo gydymo ir ramybės. Kai tau skauda, bloga, aplinkos dirgikliai tarsi paūmėja, o tavoji būsena pajautrėja, ir tau ne vis tiek, kas greta tavęs. Nors gana dažnai aplinkybių suvesti palatos kaimynai ar kaimynės susidraugauja: sveikesnis ar jaunesnis draugiškai patarnauja silpnesniam ar vyresniam. Buvau prisiklausiusi atsiliepimų apie kitokią palatos kaimynystę, tačiau patikėjau ne iš karto.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.