„Ūkininko patarėjas“ Nr. 6, 2016 m. sausio 16 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Lengvinant gyvūnų dalią sunkėja žmogaus dalia

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Žmonių, ypač gyvenančių kaime, panika bei labai padidėjęs skaičius beglobių šunų, kačių. Perpildyti gyvūnų globos namai, o miesteliuose, kaimiškose vietovėse šlitinėja dar daugiau bešeimininkių gyvūnų. Tokios yra pasekmės praėjusių metų pabaigoje išplatintos žinios, kad nuo 2016 metų sausio 1 d. privalu vykdyti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės apsaugos įstatymo 7 straipsnį „Gyvūnų registravimas ir ženklinimas“. Jis įpareigoja kačių, šunų ir šeškų savininkus ženklinti augintinius mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre.
Ar laiku Lietuvoje įvesta prievolė ženklinti minėtus gyvūnus, ar tinkamai tam pasiruošta? O gal tai tėra gudrus verslo planas, papildysiantis pinigines mikroschemų gamintojams ir veterinarams?

Sertifikavimo rinkoje konkurencija nenumatyta?

Parengė „ŪP“ korespondentė
Rasa PRASCEVIČIENĖ

Šiuo metu mūsų šalyje yra apie 2,7 tūkst. ekologinių ūkių, kuriems tenka apie 6 proc. deklaruojamų plotų. Pagal šį rodiklį Lietuva lyg ir „pataiko“ į ES vidurkį, tačiau gerokai atsilieka nuo kaimynių Latvijos bei Estijos. Priežastis – neturime kryptingos valstybinės strategijos, kurios uždaviniai būtų numatyti bent dešimtmečiui į priekį. Nors politikai viešai nuolat deklaruoja, kad mūsų kraštas unikalus, jo klimatas, tebeišlikusi natūrali gamta jau savaime yra „lopšys“ sėkmingai ekologinės gamybos plėtrai, tačiau naujojo ES finansinio laikotarpio paramos krepšelis ekologiškai ūkininkaujantiesiems taip pat ganėtinai kuklus. Iš šio krepšelio ūkininkams teks susimokėti ir už kasmet privalomą ekologinės žemės ūkio gamybos sertifikavimą. Šiuo metu šią paslaugą mūsų šalyje teikia vienintelė įstaiga – VšĮ „Ekoagros“, kurios savininkė yra valstybė, o valstybės teises ir pareigas šiuo atveju įgyvendina Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Taigi pasirinkti kito, galbūt pigesnio sertifikuotojo ekologiškai dirbantys ūkininkai negali, nes jo rinkoje tiesiog nėra.
Tad šį šeštadienį „Ūkininko patarėjas“ klausia: „Išloštų ar ne šalies ekologinis ūkis, jei rinkoje atsirastų konkuruojančių sertifikavimo įstaigų?“

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.