„Ūkininko patarėjas“ Nr. 60, 2015 m. gegužės 21 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Egidijus Jasevičius į sraigių verslą paniro optimistiškai nusiteikęs.

Kas tiki mitu, kad sraiges auginti pelninga

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

„Užteks!“ – tarė sau Egidijus Jasevičius.
„Gana dirbti Airijoje. Šalis graži – kalnai, vandenynas, bet su Lietuva nepalyginsi. Gimtinėje ir vaizdai mielesni, ir oras savas. Ten – lyja ir lyja… Svarbiausia, svetimame krašte nesijauti savas. Bukas daraisi nuo darbo, nerasdamas, kuo užsiimti laisvalaikiu – negi eisi į barą, kaip dauguma airių? Lietuvoje į bet kurį namų aplinkos kampą nuėjęs randu ką veikti. Daugelis tautiečių nenori grįžti į gimtąjį kraštą. O man Lietuva yra Lietuva! Noriu čia verslą puoselėti su broliais, seserimis, kad jiems nereikėtų svetur nugaros lenkti“, – kas telpa į sau duotą pažadą „Užteks!“, aiškina Žygėnuose, Šakių r., užaugęs dvidešimt aštuonerių metų Egidijus.

Fitosanitarijos skyriaus vedėja Rasa ŽITKUVIENĖ.

Bulvių pasėliams gresia pavojus

Parengė „ŪP“ korespondentė Elena RINKEVIČIENĖ

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) ragina visus bulvių augintojus labai atidžiai stebėti pasėlius ir atsakingai rinktis, kokias ir iš kur bulvių sėklas įsivežti, nes kaimyninėje Lenkijoje, Opolės vaivadijoje, pastebėta labai pavojinga bulvių liga – rudasis puvinys.
Mūsų šalyje šios ligos židinių dar nerasta, bet neatmetama galimybė, jog užkrėstų sėklinių bulvių galėjo patekti. Juk ne paslaptis, kad tarp Lietuvos ir Lenkijos vyksta neoficiali prekyba jomis. Jeigu ši liga pasirodytų mūsų šalyje, ūkininkai prarastų galimybę užkrėstą derlių realizuoti ir ilgą laiką užkrėstame plote bulvių auginti negalėtų iš viso, tad neišvengtų didelių finansinių nuostolių.
Kokia tai liga, kaip ji plinta, į ką bulvių augintojams reikėtų kreipti didesnį dėmesį, komentuoja VAT laikinai einanti Fitosanitarijos skyriaus vedėjos pareigas Rasa ŽITKUVIENĖ.

Ką vertėtų žinoti žemės ūkio paskirties žemės sklypų nuomininkams

Eglė PAULAUSKYTĖ

Eglė PAULAUSKYTĖ
Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ advokatė

Teismuose kyla vis daugiau ginčų tarp žemės savininkų ir žemės nuomininkų. Daugėja atvejų, kai žemės savininkai siekia apeiti žemės nuomininkų, ilgą laiką dirbusių, prižiūrėjusių ir gerinusių jų nuomojamus žemės sklypus, pirmumo teisę išsinuomoti ar nupirkti nuomojamą žemės sklypą. Žemės ūkio paskirties žemės sklypų nuomininkai ar dėl įstatymų nežinojimo, ar dėl baimės patirti bylinėjimosi išlaidų, dažnai nuleidžia rankas ir nebando apginti savo pažeistų interesų. Visgi apginti savo pažeistas teises žemės nuomininkai turi teisę ir gynybos mechanizmus aiškiai reglamentuoja įstatymai, kurių aiškinimas po truputį plėtojasi ir formuojasi teismų praktikoje.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.