„Ūkininko patarėjas“ Nr. 64, 2015 m. gegužės 30 d.

0,43 € Nemokamai!

Elektroninis leidinys

Indiškos bramos vištos su gaidžiu.

Paukščių rojus Alko kaime

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Trisdešimt rūšių paukščių klega, čirškia, gagena, gieda ir kitaip savo balsus rodo Dalios ir Andriaus Mickų sodyboje Alko kaime (Rietavo sav.). Nekomercinės paskirties paukštynas džiaugsmą teikia ir šeimininkams, ir jų draugams, o artimiausiu metu susipažinti su juo galės ir smalsūs žmonės, panorę patys išmokti auginti netradicinius paukščius – šeimininkai įkūrė mažąją bendriją ir teiks edukacijos paslaugas. Šis paukščių rojus susikūrė iš Andriaus gimtadienio dovanos žmonai.

Lėšas investuoti į propagandą ar į skiepus?

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvoje kaip maras plinta erkinis encefalitas (EE). Sveikatos institucijos ragina jo saugotis mūvint miške baltas kelnes… O užsienio kelionių agentūros rekomenduoja savo šalies gyventojams, vykstantiems į Lietuvą, būtinai pasiskiepyti nuo šio baisaus susirgimo. Vienas skiepas nuo EE nepigus. Norint išvengti šios ligos, būtina skiepytis triskart, po kelerių metų vėl. Ar Lietuvos gyventojų, ypač kaimo žmonių, nederėtų nemokamai skiepyti nuo EE?

Žirgas – ne pabaisa, bet ir ne žaislas

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Prienų r. Veiverių miestelio ir jo apylinkių gyventojai vis dar aptarinėja didelę praėjusio savaitgalio nelaimę. Gegužės 22 d. apie 19 val. Tarpiškių kaime, Veiverių žirgyne, pasibaidęs vedžiojamas žirgas mirtinai sužalojo merginą, kuri liepos mėnesį būtų šventusi 20-ąjį gimtadienį. „Ūkininko patarėjo“ kalbinti specialistai teigia, kad mergina tiesiog tapo nelaimingo atsitikimo auka nelemtai susiklosčius tragiškoms aplinkybėms. Tėveliams nereikėtų nuo šiol bijoti savo atžalas leisti prie žirgų, o cerebriniu paralyžiumi, autizmu, Dauno sindromu sergančius vaikus auginančioms šeimoms nevertėtų atsisakyti hipoterapijos – gydomojo joji-
mo – procedūrų neįgaliems mažyliams. Tačiau niekada negalima pamiršti, kad žirgas – ne sintetinis žaislas, bet gyvas sutvėrimas, paklūstantis instinktams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.