„Ūkininko patarėjas“ Nr. 65, 2016 m. birželio 4 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Tiltuose žvengė elitiniai žirgai

Trakų rajono Tiltų kaime esančiose Vyto Kazlausko arklidėse žvengia pusšimtis Lietuvos sunkiųjų arklių. Prieš ketverius metus įsigytus apleistus fermos pastatus jis pritaikė arkliams laikyti. Aistringas žirgininkas džiaugiasi, kad Dzūkijoje tegul ir negreitu tempu, tačiau su juntamu pagreičiu atgimsta arklininkystė.
Tai parodė ir į Tiltų kaimą suvažiavę Pietryčių Lietuvos rajonų sunkiųjų arklių laikytojai, nes kasmečiam eržilų bei kumelių licencijavimui-vertinimui šįsyk buvo pasirinktos V. Kazlausko arklidės.

Laisvoji žemės rinka pati susireguliuos?

Lietuvos žemdirbiai įsitikinę, kad agrarinės paskirties žemė turi būti naudojama tik žemės ūkio produkcijai gaminti. Europos Komisijos (EK) nuomone, žemė yra tokia pat prekė, kaip ir kitos, jai irgi galioja kertinis ES laisvo kapitalo judėjimo principas, visiems ES šalių piliečiams, net ir neturintiems agrarinio išsilavinimo, neketinantiems ūkininkauti Lietuvoje, leidžiantis be jokių kliūčių įsigyti sklypus mūsų šalyje, o 2014 m. pataisytas Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas diskriminuoja nežemdirbiškų profesijų pirkėjus.
„Ūkininko patarėjas“ svarsto, kas teisus: Europos Komisija, grasinanti ginčą su Lietuva perkelti į ES Teisingumo Teismą, ar mūsų ūkininkai, reikalaujantys, kad Lietuvos teisės aktuose ir toliau užtektų saugiklių, neleidžiančių žemės paversti spekuliacijos objektu.

Valdininkų abejingumas prišaukė nelaimę

Dvejų metukų dar neturinti Šilalės rajono gyventoja Vaikų gynimo dieną sutiko Klaipėdos ligoninėje. Į medikų rankas mažylė pateko stipriai apsinuo­dijusi alkoholiu. Jos motinos draugas aiškina, kad vaikas naktį užsimanė gerti, pats atsidarė šaldytuvą ir netyčia atsigėrė degtinės iš butelio.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.