„Ūkininko patarėjas“ Nr. 66, 2016 m. birželio 7 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

 Rusija vėl prašo Vakarų pamaitinti „Pavolgio našlaičius“

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas
Grasinęs dar nuožmiau tęsti prekybos karą su Vakarais, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę pradėjo „tiesinti, trumpinti fronto liniją“: iš dalies atšaukė vakarietiškų maisto produktų embargą – leidžia įvežti į Rusiją iš euroatlantinės erdvės šalių „vaikams maitinti skirtą“ jautieną, paukštieną, sušaldytas žalias, virtas, garintas arba džiovintas daržoves. Lietuvos mėsos perdirbėjai tik gūžčioja pečiais, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovai, nematydami konkrečių poįstatyminių aktų, skeptiškai vertina Rusijos vyriausybės nutarimą Nr. 472. O istorikai primena, kad Kremlius 1921 m. panašiai bandė įveikti vakarietiškas sankcijas bolševikinei Rusijai: paprašė Amerikos ir Anglijos kapitalistų pamaitinti „dėl pilietinio karo ir užsienio karinės intervencijos“ badaujančius Pavolgio vaikus.

Nepaženklintos gyvosios kelių kliūtys – tarsi bombos

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Skuodo rajone vasarą pilnos pakelės melžiamų karvių, ir niekas nežino, kada joms šaus į galvą išbėgti ant kelio.

Skuodo rajone vasarą pilnos pakelės melžiamų karvių, ir niekas nežino, kada joms šaus į galvą išbėgti ant kelio.

Reguliariai nutinkantys eismo įvykiai, kai automobiliai susiduria su netikėtai ant kelio išbėgusiais naminiais gyvūnais, atrodo, rūpi tik patiems ūkininkams, o už eismo saugumą atsakingos tarnybos sunkiai judinasi iš patogaus nieko neveikimo guolio.
Skuodo rajono ūkininkai ne kartą nukentėjo nuo panašių atvejų, jie bando kelti šią aktualią problemą, deja, skuodiškių balsas toliau rajono ribos galbūt ir nesklinda. Rajonas, kuriame vasarą laukuose prie kelių dažnai ganosi per 13 tūkst. melžiamų karvių ir tiek pat kitų galvijų, yra potencialios grėsmės zona, kurią reikėtų pažymėti tam tikru kelio ženklu. Ūkininkai sako, kad tokį ženklą „išsirūpino“ vienintelis rajono gyvulių augintojas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.