„Ūkininko patarėjas“ Nr. 68, 2015 m. birželio 9 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kaimo „gelbėjimo“ planas: dvi mokyklos po vienu stogu

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Iki šių metų rugsėjo 1-osios Lietuvoje turi nelikti vidurinių mokyklų – toks buvusio švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio nurodymas. Nespėjusios akredituotis į gimnazijas ir neatitinkančios Švietimo įstatyme nustatytų reikalavimų kaimo vidurinės šiemet turės tapti pagrindinio ugdymo programas vykdančiomis bendrojo lavinimo mokyklomis. Kai kurios savivaldybės imasi laikino mokyklų gelbėjimo modelio – kaimo mokyklose kuria gimnazijų vidurinio ugdymo skyrius.

Išgelbėjo lūšį

Prieš apžiūrint rastąją lūšį, veterinarijos specialistui teko gyvūną trumpam užmigdyti.

Regina STUNDIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų lūšių Lietuvoje telikusios kelios dešimtys, todėl tikra gamtos dovana tapo Molėtų sav., Bebrusų kaime, surastas ir išgelbėtas saugotinas gyvūnas.
Molėtiškis, bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs Utenos regiono aplinkosaugininkams, papasakojo apie atklydusią keistai besielgiančią lūšį. Raišas gyvūnas, išsigandęs sugauti bandančių žmonių, įlipo į medį, tačiau buvo apatiškas, atrodė liguistas. Atvykę gamtosaugininkai iš karto skambino Kauno zoologijos sodo veterinarijos specialistams. Atvykęs veterinaras, užmigdęs gyvūną apžiūrai, įsitikino, kad į sužeistą leteną įsimetusi infekcija, reikalingas skubus gydymas. Specialiame narve į Kauno zoologijos sodą išgabentoji lūšis po gydymo neliks džiuginti sodo lankytojų, o bus paleista į laisvę.

Utenos RAAD nuotrauka

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.