„Ūkininko patarėjas“ Nr. 69, 2016 m. birželio 14 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Maskvietiška tremties aritmetika: patriotams 20 metų, prostitutėms – penkeri

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Nors oficialiai juodoji 1941 m. birželio 14-oji laikoma sovietinių Lietuvos tremčių pradžia, tačiau mūsų tautos genocidą Maskva pradėjo planuoti dar tą pačią 1939 m. spalio 10-ąją, kai su Lietuvos Respublika pasirašė „savitarpio pagalbos sutartį“, o pirmieji lietuviai, Kremliaus priskirti prie „etninių lenkų“, iš tarpukariu Lenkijos valdytų Dzūkijos ir Rytų Aukštaitijos žemių, kurių po Lenkijos kapituliacijos Maskva beveik metus negrąžino Lietuvai, į Sibirą pradėti vežti jau 1939 m. pabaigoje – 1940 m. pradžioje.
Akademikas Antanas Ty­la „Ūkininko patarėjui“ teigė, kad sovietai, keršydami už 1941 m. Birželio sukilimą, 1945-aisiais faktiškai rengė lietuviams Krymo totorių likimą, tačiau tremtinių vagonams pritrūko geležinkelio magistralių – visų
jų prireikė SSRS karui su Japonija.
Lietuvos masinės tremtys tęsėsi beveik 12 metų. Paskutinė, kodiniu pavadinimu „Ruduo“, vyko 1951 m. spalio 2–3 dienomis. Vežė jau tik lietuvius, o latvių ir estų – ne. Tuo metu, kai vienui vieni kaudamiesi su sovietų NKVD divizijomis lietuviai žuvo paskutiniu jų prieglobsčiu tapusiuose tėvynės miškuose arba kentėdami nuo bado, patyčių ir ligų mirė Sibire, Izraelio valstybė statė didingus paminklus holokausto aukoms, o Paryžius, Briuselis ir Bona liejo klestinčių, gražių, taikių bendrųjų Europos namų pamatus.

Šimtas avių per dieną – vieni juokai

Bernarda KAČINSKAITĖ

Avių kirpėjas avi specialiais batais, kad laikant gyvulį neslystų kojos.

Avių kirpėjas avi specialiais batais, kad laikant gyvulį neslystų kojos.

Maneikių kaime (Kelmės r.) su šeima ūkininkaujantis Raimondas Arbačauskas ketverius metus laiko avių būrelį. Vyriškis pats elektrinėmis žirk­lėmis ir savo avis nukerpa, ir vyksta į avių ūkius, kuriuose per dieną nukerpa net po 100 kailiniuotųjų. Viena avis kailinukų netenka maždaug per tris minutes. Ūkininkas tvirtino, jog darbo jam netrūksta, nors avys kerpamos maždaug du mėnesius per metus – gegužę ir birželį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.