„Ūkininko patarėjas“ Nr. 70, 2016 m. birželio 16 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Kaina pieno vertės neatspindi

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

„Tik iš patriotizmo šiandien galima vystyti pienininkystę, – sako Kriaunių kaimo (Alytaus r.) ūkininkas Arūnas Nenortas. – Tačiau nėra nieko amžinesnio už žemės ūkio verslą.“
Penktos žemdirbių kartos atstovas A. Nenortas ūkininkauja tame pačiame kaime kaip ir jo protėviai, gyvena prieš šimtą metų statytoje troboje, o viena galvijų tvarto siena, plūkta iš molio, mena XIX amžių. Tačiau diplomuoto veterinarijos specialisto puoselėjamas pieno ūkis orientuotas į sveiko maisto gamybą, savikainos mažinimą, didelis dėmesys skiriamas galvijų gerovei, genetikai, šėrimui. Nepaisant niūrių rinkos prognozių, rengiamasi ir plėtrai: jau nupirktos medžiagos naujai galvijų fermai.

 

Imunitetas nuo politinio persekiojimo ir Temidės?

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

imunitetasJau lyg ir įpratome: po skandalo žiniasklaidoje į Seimą ateina prokuroras ir paprašo panaikinti kurio nors Seimo nario imunitetą, kad galėtų jam pareikšti kaltinimą ir imtis tyrimo. Tačiau atiduoti savo kolegą į teisėsaugos rankas parlamentarai dažniausiai neskuba. Per visą nepriklausomybės laikotarpį tik apie pusė prokurorų prašymų buvo patenkinta. Žmonės piktinasi: ką saugo Seimo nario imunitetas – nuo bandymo susidoroti su parlamentaru ar paprasčiausią korupciją?
Gal Seimo nario neliečiamybė iš tiesų tik nereikalinga kliūtis, trukdanti teisėsaugos institucijoms kuo greičiau atskleisti nusikaltimą ir išaiškinti tiesą?

Algimanto SNARSKIO piešinys

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.