„Ūkininko patarėjas“ Nr. 71, 2016 m. birželio 18 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Kaip sukčius atgrasyti nuo europinės paramos?

Dar prieš dvejus metus, 2014 m. birželio 23-iąją, Seimo Audito komitetas perspėjo, kad Lietuvoje labai palankios galimybės piktnaudžiaujant gauti tiesiogines išmokas už deklaruotus svetimus pasėlius ir žemės ūkio naudmenas. Anot komiteto, pasinaudoję Lietuvos įstatymų spragomis gerai informuoti asmenys, žinodami, kiek paskutinę deklaravimo dieną dar liko nedeklaruotų plotų, savo vardu pateikia paraišką ir pasiima ES pinigus.
Taip atsitiko ir šiemet – Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), į kurią suplaukia visa informacija apie Lietuvos Respublikos žemės plotus, direktorius Danielius Kuprys likus pusvalandžiui iki deklaravimo termino pabaigos Kupiškio r. savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistams nurodė 80 arų valstybinės žemės, už kurią turi teisę gauti europinę paramą, nors tą plotą nuo 2012-ųjų dobilais užsėdavo ir deklaruodavo žinoma kupiškėnė ūkininkė.
Pagal ES teisės aktus tiesioginės išmokos skiriamos žemę deklaruojantiems bei ją dirbantiems ir prižiūrintiems asmenims, o nuosavybės teisė į žemę nėra vienintelė sąlyga europinėms lėšoms gauti.
„Ūkininko patarėjas“ teiraujasi pašnekovų, ar Lietuvos teisės aktuose ir poįstatyminiuose dokumentuose reikėtų aiškiai nurodyti, kad žemės ūkio naudmenas turėtų deklaruoti ir ES paramą gautų tik tie, kas žemę dirba, ir niekas daugiau?

Parengė „ŪP“ korespondentas
Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS

Turčiai, nes darbštūs ir vieningi

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Ūkininkas Valdas Leščevičius ir jo dukra Roberta negali gyventi be gimtųjų namų, kaimo. Už Šešupę dengiančių  krūmų – Kaliningrado sritis, seniau – Prūsijos karalystė, Vokietija.

Ūkininkas Valdas Leščevičius ir jo dukra Roberta negali gyventi be gimtųjų namų, kaimo. Už Šešupę dengiančių
krūmų – Kaliningrado sritis, seniau – Prūsijos karalystė, Vokietija.

Šakių rajono Turčinų kaimo ūkininką Valdą Leščevičių keliskart per metus ištinka visiška pasaulio užmarštis. Viena užmarštis Valdą ištinka, kai jis motociklu skrieja bekele aplink Lietuvą. Kitos vyro užmarštys susijusios su panirimu į augalininkystės ūkio rūpesčius, darbus. Tai turbūt didžia dalimi lemia jo puikius ūkininkavimo rezultatus. Kita priežastis, kodėl V. Leščevičiui sekasi ir ūkininkauti, ir laimingai gyventi, ko gero, slypi jo žodžiuose: „Mes visi kartu – jėga!“
„Mes“ – tai Valdo šeima, taigi ir jaunėlė dukra Roberta Leščevičiūtė. Vakar jai įteiktas Aleksandro Stulginskio (ASU) universiteto diplomas su pagyrimu.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.