„Ūkininko patarėjas“ Nr. 73, 2016 m. birželio 23 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Šeduviai džiaugiasi – jie gyvena kultūros sostinėje

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šeduvos malūnas – miesto simbolis.

Šeduvos malūnas – miesto simbolis.

Istorinis Radviliškio rajono Šeduvos miestas 2016 m. paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine. Ir dar devyni mūsų šalies miesteliai šiais metais tapo kultūros sostinėmis – taip visame krašte skatinamas kultūrinis judėjimas.
Šeduvoje visada buvo išradingų kultūros darbuotojų, veikė daug meno mylėtojų kolektyvų, o šiais metais itin aktyvus kultūrinės veiklos ritmas: rengiamos šventės, festivaliai, parodos, tėviškėnų susitikimai, kviečiami po Lietuvą ir pasaulį pasklidę žinomi šeduviai. Miestelis puošiasi ir gražėja: sutvarkytas parkas, įrengtos žaidimų aikštelės, nutiesti takai, gražiai prižiūrimas centras, kaip ir kasmet, abipus pagrindinių gatvių pasodintos gėlės – visa Šeduva iki vėlyvo rudens skendės žieduose.
Miesto seniūnija kartu su draugiška ir vieninga bendruomene, kultūros ir amatų centru, lopšeliu-darželiu, gimnazija, kitomis įstaigomis, kurdami modernaus ir šiuolaikinio miesto įvaizdį, saugo istorinę atmintį, pagerbia iškilius žmones.

Startavo melžėjų varžytuvių maratonas

Melžimo akimirkas fiksavo ir teisėjų fotoaparatai.

Melžimo akimirkas fiksavo ir teisėjų fotoaparatai.

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Respublikinis konkursas „Geriausi melžėjai 2016“ prasidėjo varžytuvėmis Skuodo rajone. Antradienio rytą į šio rajono Prialgavos kaimo ūkininkės Danutės Jakumienės ūkį susirinko septynios dalyvės iš šešių ūkių – vienas ūkininkas atsiuntė dvi. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų centro sudaryta komisija melžėjų sugebėjimus vertino šešiose srityse pagal vieną vertinimo sistemą. Rudeniop geriausios šalies melžėjos ir melžėjai bus išaiškinti rajonuose pasibaigus visoms numatytoms varžytuvėms.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.