Klestėjimo stebuklui sukurti reikia ne vien investicijų
Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Per praėjusį finansinį laikotarpį į gyvenimo kokybę miestuose ir miesteliuose investuota šimtai milijonų, vidutiniškai beveik po 600 Eur kiekvienam savivaldybių gyventojui. Į socialinę ir ekonominę plėtrą, gyvenimo kokybę buvo orientuotos 47 paramos priemonės (daugiausia veiksmų programų bei kelios Kaimo plėtros). O kas realiai pasikeitė? Ar sumažėjo atotrūkis tarp gyvenimo kokybės regionuose ir didmiesčiuose? Dr. Klaudijaus Manioko vadovaujama septynių ekspertų grupė Finansų ministerijos užsakymu kone metus analizavo problemą ir neseniai pateikė tyrimų išvadas.
Algimanto SNARSKIO piešinys
Universitetų kaip grybų, o grybauti baisu
Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Džiugi aukštojo mokslo baigimo diplomo teikimo akimirka – deja, darbo rinkoje diplomuoti specialistai ne visuomet laukiami.
Abiturientai skuba rinktis aukštąsias mokyklas, svajonių profesijos studijas. Žvelgdami į savo ateitį jie dar nelabai suvokia, kad aukštasis mokslas dabar panašus į sunkų ligonį, kuris vis atidėlioja neišvengiamą operaciją. Ketvirtadalis visų studijų programų surenka mažiau nei 10 studentų. Per daug aukštųjų mokyklų, per daug studijų programų, kurioms studentų yra per mažai, o Lietuvai per daug… Su mokslo ir studijų sistema dabar tokia kebeknė, kad baisu ir judinti. Tad niekas ir neskuba to daryti.
Studentas žinių semiasi iš praktikos
Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas
Sumaniąją gyvulininkystę Aleksandro Stulginskio universitete studijuojantis Mantvydas Jakumas kiek kitaip semiasi mokslo žinių. Kadangi jo tėvų ūkyje Skuodo r. Prialgavos k. jau ganosi keturi nuosavi Mantvydo simentaliai, jaunasis ūkininkas mokslų daktarams per paskaitas pateikia labai praktiškų, kol kas dar neilgo ūkininkavimo patirties padiktuotų klausimų.