„Ūkininko patarėjas“ Nr. 76, 2015 m. birželio 27 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Konteineriai LEZ‘e nebuvo atidaryti jau keturis mėnesius. Be galo įdomu sužinoti, kas juose slepiama?

Kėdainių LEZ‘as kol kas netampa Pažadėtąja žeme

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Visą praėjusią žiemą, ypač pavasarį prieš savivaldybių rinkimus, dalis kandidatų į Kėdainių r. tarybos narius plačiai naudojosi šalia miesto esančios laisvosios ekonominės zonos (LEZ) korta. Iš įvairiausių politinių tribūnų buvo teigiama, kad LEZ`e tuoj bus pastatyta nemažai naujų įmonių, sukurta šimtai darbo vietų, o atlyginimai čia bus bene didžiausi Lietuvoje. Ekonomika Kėdainiuose augs, gyventojų skaičius didės, kultūrinis gyvenimas virs, senamiestis atgims, na, žodžiu, kaip toje Ostapo Benderio paskaitoje – sostinė persikels į Vasiukus…

Šakalus naikinti ar globoti?

Paprastasis šakalas.

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Šių metų vasario 7 d. Šakių r. Lekėčių miškuose buvo sumedžiotas Lietuvoje pirmas paprastasis šakalas. Tai nebūdingas mūsų kraštui gyvūnas. Šakalai labiau paplitę Afrikoje ir Eurazijoje. Bet mokslininkai tvirtina, kad jų migracija į šiaurę pastebėta prieš tris dešimtmečius. Migruodami pagal Dauguvos upės baseiną, jie pirmiau atsirado Latvijoje, o vėliau ir Lietuvoje. Kai buvo sumedžiotas pirmas mūsų šalyje šakalas, pradėta audringai diskutuoti, kokią žalą ši rūšis gali padaryti mūsų šalies gamtai. Nesutarimų esama ir tarp aplinkosaugininkų. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įsakymu leido šakalus medžioti visus metus, įvardijęs juos invazine rūšimi. Gyvūnų globėjų organizacijos teigia, kad šakalai nėra invazinė rūšis, o gyvūnai natūraliai plinta į šiaurės regionus dėl klimato kaitos. Esą juos reikia saugoti įrašant į Raudonąją knygą.

Žemė ne vagia, žemė maitina

Ūkininkas Dainius Mačys teigia, kad jei žemę myli ir duodi tai, ko reikia, ji už tai dosniai atlygina.

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Būtent tai pabrėžia Dainius Mačys, vienas pažangiausių Vilkaviškio krašto ūkininkų. Anot jo, jei žemę mylėsi, ja rūpinsiesi, ji tau už tai dosniai atsilygins. Savo laukuose atliekamų bandymų rezultatais ir naudingais patarimais jis noriai dalijasi su kitais žemdirbiais. Pats užaugindamas gausų aukštos kokybės derlių ir kitam mielai pataria, kaip to pasiekti. Daug vargo patyręs, sunkiu darbu susikūręs tai, apie ką visada svajojo, Dainius sako, kad savo ūkio į nieką nekeistų, nebent jį tik dar šiek tiek padidintų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.