„Ūkininko patarėjas“ Nr. 76, 2016 m. birželio 30 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Europos Sąjungai sukant į Rytus agroverslui neramu

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Ar lietuviškos Londono parduotuvės atlaikys Didžiosios Britanijos skyrybas su Europos Sąjunga?

Ar lietuviškos Londono parduotuvės atlaikys Didžiosios Britanijos skyrybas su Europos Sąjunga?

Europos Komisijos pareigūnai, Prancūzijos, Italijos prezidentai, premjerai netrukus užrakins savo kabinetus, išeis vasaros atostogų, kurios eurobiurokratams svarbesnės už visus pabėgėlius, Donbasą ir „Brexitą“ kartu sudėjus. Tik nenorėdami gadinti sau poilsio malonumų ES aukštieji politikai dar nevaro Didžiosios Britanijos iš Bendrijos, bet ir nebando sulaikyti po atsiskyrimo referendumo sutrikusios šalies. Tačiau nuo rugsėjo pagal įvairiai aiškinamą ES reformų sutarties 50 straipsnį Didžioji Britanija per dvejus metus (gal greičiau ar lėčiau) bus pašalinta iš ES, Europos Komisija peržiūrės (apsunkins) 27 ES šalių verslo, prekybos, ekonominius ryšius su Jungtine Karalyste (JK).
„Ūkininko patarėjas“ panagrinėjo, kaip pereinamuoju laikotarpiu ir vėliau pakitę santykiai su britų partneriais galėtų paveikti Lietuvos įmones, perkančias trąšų Jungtinėje Karalystėje, parduodančias šiai šaliai mėsos gaminius ar Lietuvoje atstovaujančias traktorius gaminančioms britų firmoms. Agroverslininkus kankina nežinomybė, o redakcijos kalbinti politologai ir ekonomistai nedviprasmiškai perspėjo, kad Europos Sąjungoje vietoj aiškios euroatlantinės britų politikos įsigali suktas prancūziškas prorusiškas „realizmas“.

Mokesčiai „Sodrai“: privilegija ar bėda?

Seimas, priimdamas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas, nutarė, kad nuo „Sodros“ įmokų tikriausiai bus atleisti smulkieji ūkininkai. Nuo 2017 m. pradžios jas tektų mokėti tik stambiems žemdirbiams, valdantiems ne mažesnius kaip 8 ekonominio dydžio vienetų (EDV) ūkius. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas buvo nutaręs, kad „Sodros“ įmokas turėtų mokėti tie ūkininkai, kurių ūkiai būtų didesni kaip 2 EDV, arba apie 12 ha, jie turėtų porą melžiamų karvių bei iš tokio ūkio gautų 2,4 tūkst. eurų pajamų per metus. Toks siūlymas buvo grįstas teiginiu, kad kuo daugiau smulkiųjų ūkininkų būtų apdrausti ir įgytų socialines garantijas senatvėje. Skaičiuojama, kad 2–4 EDV ūkių dabar yra apie 12 tūkst., o 4–6 EDV – maždaug 3 tūkst. ūkių.
Šį šeštadienį „Ūkininko patarėjas“ klausia: „Ar įmokas „Sodrai“ turėtų mokėti visi ūkininkai, ar diferencijuotai, nelygu ūkio dydis?“

Parengė „ŪP“ korespondentė
Elena RINKEVIČIENĖ

Lauko arimas šventė visiems

Virginija JUŠKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pirmąją vietą pelnė ir sunkiai dovanas nešė Skirmantas Gurklys iš Kupiškio seniūnijos.

Pirmąją vietą pelnė ir sunkiai dovanas nešė Skirmantas Gurklys iš Kupiškio seniūnijos.

Pavasarį ar rudenį lauką arti įprasta, o vidurvasarį, saulei plieskiant, tai jau pasižaidimas. Ir šventė ūkininkams, jų vaikams, tėvams, kaimynams… Taip apsisprendę, LŪS Kupiškio skyriaus nariai su­manė paskutiniąją birželio dieną surengti arimo varžybas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.