„Ūkininko patarėjas“ Nr. 78, 2016 m. liepos 7 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

ES eurų – ne visiems

Birželio 30 d. baigėsi paraiškų investicijoms į žemės ūkio valdas finansuoti priėmimas. Paraiškose prašoma su­ma viršija skirtąją, todėl šiuo metu sudaroma paraiškų pirmumo eilė gauti paramą.
Paramos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ buvo renkamos gegužės 16 d.–birželio 30 d. Šiuo laikotarpiu paramos galėjo kreiptis ūkininkai, kurių ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra didesnis kaip 8 000 Eur.
Nacionalinės mokėjimo agen­tūros (NMA) teritoriniams paramos administravimo skyriams buvo pateiktos 1 076 paraiškos, kuriose prašoma daugiau kaip 87,36 mln. Eur. Šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 70 mln. Eur paramos lėšų. Kadangi prašoma paramos suma viršija skir­tąją, sudaroma paraiškų pirmumo eilė.

Ateiviams naikinti vien pinigų neužtenka

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

01

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas įsitikinęs, kad invaziniams augalams išnaikinti reikės ne vienų metų darbo ir daug lėšų.

Lietuvoje žinoma apie 18 invazinių augalų rūšių, o labiausiai paplitę yra gausialapiai lubinai, Sosnovskio barščiai ir platanalapiai klevai. Kiek Lietuvoje yra lubinų sąžalynų, tiksliai nežinoma, tačiau Sosnovskio barščiai, apytikriais duomenimis, paplitę 10 tūkst. ha. Naudojant Kaimo plėtros programos (KPP) 2007–2013 metų struktūrinių fondų lėšas „Biologinės įvairovės apsaugai“ ir vykdant invazinių augalų gausos reguliavimo programą, šiems darbams buvo skirta gana nemažai lėšų. Sosnovskio barščiams naikinti skirta 5 mln. eurų, bet norinčiųjų užsidirbti neatsirado. Eksperimentiniais būdais juos naikinant Verkių regioniniame parke, panaudota tik 300 tūkst. eurų. Gausialapiai lubinai buvo naikinami 18 vietų (Telšių, Utenos ir Vilniaus rajonų bei Dzūkijos saugomose teritorijose) ir 160 ha panaudotos visos šiems darbams skirtos lėšos – 1,4 mln. eurų. Dabartiniam KPP laikotarpiui darbų sąmata dar derinama.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.