Ūkininkaujantis parlamentaras: Lietuvoje išimtis, pasaulyje – norma
Parengė „ŪP“ korespondentas
Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
Seimas prakalbo apie Konstitucijos pataisas, išsamiau paaiškinančias, ar parlamentaras gali ūkininkauti. Dabar kiekvienas į Seimą išrinktas ūkininkas „pagal savo sąžinę“ nusprendžia, ar toliau stengsis gauti pajamų iš karvių bandų, kviečių, rapsų laukų, kaimo turizmo sodybų, vėl sieks ES tiesioginių išmokų, struktūrinių fondų lėšų.
„Ūkininko patarėjas“ šį šeštadienį teiraujasi pašnekovų, ar ūkininkaujantys Seimo nariai (politikai) nesupainioja viešųjų ir privačių interesų, o parlamentaro mandatas, kurį turi agroverslininkas, – ne kliūtis prašyti ES paramos ir ją gauti.
Patogu – lyg ir atostogos, lyg ir ne. Bet ar gražu?
„ŪP“ korespondentas
Stasys JOKŪBAITIS
Baigiantis Seimo pavasario sesijai parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė priminė: laikotarpis tarp sesijų nėra Seimo narių atostogos. Tuo metu parlamentarai susitikinės su rinkėjais, dalyvaus įvairiuose renginiuose, pagal patvirtintą grafiką vyks komitetų posėdžiai. Tačiau jau kitą dieną paskambinus daugiau kaip dešimčiai parlamentarų į jų už mokesčių mokėtojų išlaikomus mobiliojo ryšio telefonus, buvo girdėti tik šaukimo signalai – niekas neatsakė. Seimo rūmuose pavyko aptikti tik kai kuriuos komitetų pirmininkus ir vieną kitą frakcijos lyderį. Kiti tikriausiai išdulkėjo jokiuose dokumentuose neįteisintų atostogų.