„Ūkininko patarėjas“ Nr. 8, 2015 m. sausio 20 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Pirmą kartą parodoje dalyvavo „Apiflorus“ atstovai Rūta Rimkevičiūtė ir Beatričė Vaitekūnienė.

Į parodą – ne tik alaus ir midaus…

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Tūkstančiai Berlyno gyventojų ir miesto svečių šiomis dienomis plūsta į Vokietijos sostinėje vykstančią didžiulę maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodą „Žalioji savaitė 2015“. Ten vokiečiai ragauja iš viso pasaulio suvežtus įvairiausius maisto gaminius, užgeria juos prabangiais vynais, konjakais ir tradiciniu alumi, krauna į pintines dešras, kumpius, sūrius ir kitokias gėrybes. Politikai, verslininkai, maisto produktų gamintojai bando derėtis dėl naujų prekybos rinkų, aptaria šiandien aktualiausius pasaulio gyventojų maitinimo klausimus.

Andriejus Stančikas

Europos Komisija „sofos ūkininkams“ atlaidi

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Karštos žemdirbių diskusijos, Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pareigūnų pastangos įtikinti Briuselio valdininkus, kad tiesiogines išmokas už deklaruojamus ganyklų ir pievų plotus gaunančius, bet jokios produkcijos negaminančius asmenis reikėtų drausminti prievole laikyti gyvulius, patyrė nesėkmę. Europos Komisija (EK) to reikalauti neleidžia, priešingai, turimas ganyklas ir pievas privalomai nušienauti teks tik vieną kartą, o svarbiausia, norint būti „aktyviu ūkininku“, reikės tik nevykdyti nė vienos iš negatyvių veiklų: neturėti oro uosto, neteikti geležinkelio paslaugų, nevystyti sporto ir rekreacijos veiklos ar neturėti nekilnojamojo turto agentūros.
ŽŪM ir žemdirbių savivaldos organizacijų atstovų nuomonės dėl EK pozicijos, kaip ir anksčiau, skiriasi.

Aktoriui Rimantui Bagdzevičiui smagu kurti intrigantą

Aktoriaus Rimanto Bagdzevičiaus kuriamas Gediminas – kaimo intrigų variklis.

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Teatro ir kino aktorių, skaitovą Rimantą Bagdzevičių drąsiai galima vadinti lietuviškų televizijos serialų žvaigžde. Jam teko kurti vaidmenis tokiuose populiariuose serialuose kaip „Amžini jausmai“, „Garbės kuopa“, „Nekviesta meilė“, „Kelias namo“…
Jau šeštą sezoną televizijos žiūrovai gali mėgautis ir „Naisių vasaros“ siužeto vingiais, šypsotis iš sukto verslininko Gedimino (R. Bagdzevičius) rezgamų intrigų. Kūrybinę karjerą pradėjęs 1976 m. Kauno valstybiniame akademiniame dramos teatre, 1995 m. įsiliejęs į Nacionalinio dramos teatro trupę aktorius žvaigždžių liga neserga. Jis rimtai žvelgia į kiekvieną siūlomą vaidmenį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.