„Ūkininko patarėjas“ Nr. 8, 2017 m. sausio 19 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ar „strategija“ išgelbės pieno sektoriaus „titaniką“?

Komentarą parengė
„ŪP“ korespondentas
Justinas ADOMAITIS

Sausio 23 d. kelios dešimtys Lietuvos pieno gamintojų drauge su kitų ES šalių ūkininkais rengia protesto akciją Briuselyje – priešais Europos Parlamento rūmus ir miesto gatvėse barstys pieno miltelius. Neseniai Žemės ūkio rūmuose asocijuoti pieno gamintojai diskutavo su vakarykščiais ūkininkais, dabartiniais politikais – Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Andriejumi Stančiku ir žemės ūkio ministru Broniumi Markausku. Pastarasis šalies pieno sektorių palygino su skęstančiu „Titaniku“. Pasak ministro, pastaraisiais dešimtmečiais karvių mažėja, drauge ir pieno gamyba. Sektorius didelis, į jį įtraukta labai daug žmonių ir pajėgų, tačiau nepavyksta rasti bendros kalbos su verslo partneriais – pieno perdirbėjais ir prekybininkais.
Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis įsitikinęs, jog situacija pasikeis, kai patys ūkininkai valdys pieną: kooperuoti bus ne 6 proc. pieno ūkių, kaip pastaruoju metu, o bent 20 proc. Pienininkų vadovas priekaištavo, kad iki šiol politikai neparengė motyvuotos pieno ūkių vystymo strategijos, o tik nurašinėjo tekstus iš ES reglamentų ir prašė europinės paramos. Ministro B. Markausko nuomone, programos bus veiksmingos, kai jas rengs verslininkai, o ne valdininkai.
Pieno sektoriaus strateginės vizijos projektą parengė ir pristato trišalės Pieno tarybos pirmininkas ir žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Rūmai susitraukė

„ŪP“ informacija

Iš Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) dėl nesumokėtų narystės mokesčių pašalintos trys organizacijos: Lietuvos žemės savininkų sąjunga, Lietuvos arabų arklių augintojų asociacija ir Nacionalinis žirgų lenktynių klubas. Rūmams dabar priklauso 46 asociacijos – lyginis skaičius. Tai reiškia, kad balandžio 27 d. Rūmų suvažiavimo delegatams bus dar sunkiau išrinkti ŽŪR pirmininką: kurio nors kandidato persvara turės būti labai įtikinama, akivaizdi arba kažkam teks neatvykti į suvažiavimą, o gal net sugadinti balsavimo lapelį kaip per praėjusius nesėkmingus pirmininko rinkimus.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.