„Ūkininko patarėjas“ Nr. 80, 2015 m. liepos 7 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

„Agrovizijoje“ išskleidė sparnus purkštuvai

UAB „Biržų žemtiekimas“ purkštuvų šou pademonstravo „Vogel &Noot Master Spray IN 460“ prikabinamą purkštuvą.

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Lauko dienose, kurias daugiausia rengia žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės, paprastai pristatomos vienos kompanijos mašinos. Tokia tradicija žemdirbiams nesuteikia galimybių palyginti atskirų firmų tos pačios paskirties technikos darbo, patiems pastebėti jų privalumus ir trūkumus. Lietuvos augalų apsaugos asociacija – parodos „Agrovizija“ organizatorė – jau kelinti metai rengia būtent eilės firmų vienos paskirties žemės ūkio mašinų demonstravimą lauko sąlygomis.
Šiemet parodos lankytojams buvo suteikta galimybė pamatyti, kaip dirba Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Lenkijos žemės ūkio mašinų gamintojų savaeigiai, prikabinami ir pakabinami purkštuvai.

Pirmajam Jurbarko r. ūkininkui Kaziui Sodeikai stiprybės teikia žemė ir darbas – šiemet seniausias ūkininkas deklaravo 2 ha kviečių ir juodąjį pūdymą.

Pirmasis Jurbarko ūkininkas gyvenimu nenusivylė

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Prieš porą metų devyniasdešimtmetį atšventęs Kazys Sodeika 1990-aisiais tapo pirmuoju Jurbarko r. ūkininku, o dabar yra neabejotinai vyriausias rajono ūkininkų bendruomenės narys. Geros nuotaikos, entuziazmo ir gyvybingumo jam galima tik pavydėti: skubiu žingsniu aplanko savo laukus, pažeria komplimentų pasėlius deklaruojančioms žemės ūkio specialistėms ir su smulkmenomis prisimena savo ūkininkavimo pradžią, davusią startą trims naujoms nepriklausomos Lietuvos ūkininkų kartoms.

Akistatoje su sausra

Anot Vytauto Paužos, pupos šiemet žemesnės ir sukrovė mažiau žiedų.

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pasak Marijampolės krašto ūkininko Vytauto Paužos, auginančio kviečius, rapsus ir pupas, kol kas savo laukuose dėl drėgmės trūkumo didelių problemų nemato, bet jei ilgiau tęsis karščiai ir nelis, bus išties blogai. Vilkaviškio krašto ūkininkas Dainius Mačys tikina, kad jis jau akivaizdžiai mato, jog šis sausmetis atsilieps ne tik derliaus kiekiui, bet ir jo kokybei, tam pritaria ir kiti kalbinti Suvalkijos krašto ūkininkai, kurių javai jau ilgokai kenčia be lietaus. Problemų dėl kaitros turi ne vien Lietuva, bet ir kitos javus auginančios šalys, tad pasaulio biržose šiemet jau stebimas grūdų kainų kilimas. Tačiau ūkininkams tai menka paguoda, jei aruodai bus pustuščiai.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.