„Ūkininko patarėjas“ Nr. 80, 2016 m. liepos 12 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Kas išsklaidys dulkes Šakių rajone?

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Turčinai dūsta nuo žvyrkelių dulkių.

Turčinai dūsta nuo žvyrkelių dulkių.

Šakių rajone daugiausia žvyrkelių šalyje. To neneigia nei vietos valdžia, nei gyventojai. Vienas rajono kampelis – Turčinai Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje – ypač žvyruotas. Šią pasienio gyvenvietę juosia du žvyrkeliai. Į vieną iš jų įsiterpia trečias. Visais trimis žvyrkeliais vykdydami pareigas be perstojo automobiliais zuja pasieniečiai. Važiuoja ir Turčinų bei aplinkinių vietovių ūkininkai, kiti gyventojai, norėdami pasiekti gretimus Sintautus, Kudirkos Naumiestį, Slavikus, Panovius, Totorviečius, Bajoraičius, Kubilėlius ar rajono centrą Šakius.
„Visą gyvenimą dūstame nuo žvyrkelių dulkių. Nei langų atidarysi, nei vaikų į kiemą išleisi, nei skalbinių saulėje padžiausi: visur – vienos žemės. Per dieną ant langų tiek dulkių nusėda, kad rašyti galime“, – sako Turčinų seniūnaitis Arūnas Kabišaitis ir jo žmona Jurgita. Jiedu bei Turčinų bendruomenės pirmininkė Irena Švelnienė, kiti vietos žmonės tvirtina daugybę kartų kreipęsi į Šakių rajono merą, Kudirkos Naumiesčio seniūną, prašydami asfaltuoti dusinančius žvyrkelius, tačiau veltui: vis pažada, kad kitąmet asfaltuos, bet neasfaltuoja. Kartą meras pasakęs: „Neturite savo dievuko, todėl ir asfalto neturite.“ Ką reiškia šie žodžiai ir ar ateis metas, kai turčiniškiai nesprings dulkėmis?

Agronomai budina žemę ir žmogų

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

 Apie Šiaulių rajono agronomų darbus ir jų meilę gimtajam kraštui iki Lietuvos nepriklausomybės prisiminimais dalijosi ilgametis Šiaulių r. žemės ūkio valdybos vadovas Mindaugas Levickas.

Apie Šiaulių rajono agronomų darbus ir jų meilę gimtajam kraštui iki Lietuvos nepriklausomybės prisiminimais dalijosi ilgametis Šiaulių r. žemės ūkio valdybos vadovas Mindaugas Levickas.

Lietuvos agronomų sąjunga (LAS) mini 95-erių metų veiklos jubiliejų. Aktyviai besidarbuojantys LAS Šiaulių rajono skyriaus agronomai ta proga surengė sąskrydį. Į jaukią buvusių žemės ūkio specialistų Genutės ir Antano Krištanavičių sodybą Toliočių kaime susirinko nemažas daugelį metų žemei paskyrusių ir dabar dirbančių agronomų būrys.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.