„Ūkininko patarėjas“ Nr. 85, 2016 m. liepos 23 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Lietuva – kolūkinė gyvenvietė

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Šiandien sukanka lygiai mėnuo nuo Jungtinės Karalystės (JK) Brexit referendumo, kuris atėmė žadą pasauliui. Vos Didžioji Britanija pakėlė sparnus iš Europos Sąjungos, pasklido baisių gandų, kad šiuolaikinės demokratijos lopšiu anksčiau vadinta JK rengiasi atimti socialines pašalpas iš lietuvių ir ištrenkti juos iš britų salų. Šią savaitę net pats Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius ir užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius prašė savo kolegų iš Didžiosios Britanijos Foreign office ir Imigracijos departamento pasirūpinti, kad, britams nusprendus groti solo partiją Europoje, nebūtų pažeidžiamos JK lietuvių emigrantų teisės.
„Ūkininko patarėjo“ kalbinti Anglijoje gyvenantys tautiečiai teigia, kad ksenofobijos lygis britų salose maždaug atitinka europietišką vidurkį, Vilnijos draugijos aktyvistai stebisi, kodėl Lietuvos valdžia, labai susirūpinusi ekonominiais emigrantais, visiškai nesidomi, kad po Lenkijos švietimo reformos Suvalkų trikampyje praktiškai nebeliko lietuviškų mokyklų, o Astravo branduolinių reaktorių statybos galutinai nušluos Gervėčių lietuvybės salelę Baltarusijoje.
Sociologas, geografas profesorius Donatas Burneika, pasišaipęs iš Lietuvos valdžios nuolatinių utopijų, esą 2050 m. šalyje galėtų gyventi 4 mln. žmonių, redakcijai teigė, kad valstybė nebūtinai turi plėstis, gausėti kaip kolūkinė gyvenvietė, o kai kurios už Lietuvą daug mažesnės žemyno šalys šiandien yra saugios ir turtingos.

Briedis dar girioje, bet iešmai kepsniui jau ruošiami

Europos Komisija (EK) pieno krizės išvargintiems Lietuvos pieno gamintojams pažadėjo skirti 13,3 mln. Eur paramos, tiek pat turėtų skirti ir valstybė. Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, tikėtina, jog visa daugiau nei 26 mln. Eur parama bus išmokėta rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais.
Ministrės teigimu, visas paramos paketas Europos Sąjungos (ES) pieno gamintojams siekia 350 mln. Eur. Dar 150 mln. Eur parama bus dalijama atskirai paraiškas pateikusiems ES ūkininkams, mažinantiems pieno gamybą.
Kokiais kriterijai vadovaujantis (kam, už ką ir po kiek?) bus skirstoma ES parama ir nacionalinio biudžeto lėšos?
Šiandien savo pašnekovų klausiame: kaip bus skirstoma europinė ir nacionalinė parama pieno ūkiams – tiesiogiai proporcingai ar atvirkščiai proporcingai parduodamo pieno kiekiui? Kuo daugiau sumažinsi pieno gamybą, tuo didesnę paramą gausi?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.