„Ūkininko patarėjas“ Nr. 87, 2016 m. liepos 28 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ūkio darbininkų ieško tarp kalinių

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ūkio darbininkų trūkumas – sena visiems gerai žinoma problema. Nors kaimuose daug bedarbių, skundžiamasi darbo vietų stoka, tačiau bandant pasisamdyti darbininkų ūkininkams tenka labai nusivilti – neturintieji susikūrę savo ūkių ar ūkelių kaimiečiai paprastai nenori ir dirbti, o mieliau ima socialines pašalpas ir jas prageria.
Jurbarko rajono ūkininkas Algirdas Mačiulaitis darbininkų stygiaus problemą sugalvojo spręsti kitaip – jis darbininkų ieško tarp nuteistųjų. Tuo žemdirbys siekia naudos ne vien sau, bet ir iš įkalinimo įstaigų į laisvę išeinantiems žmonėms – siūlo jiems pragyvenimo šaltinį ir būstą.

Cukrinių sektorių išgelbės išmokos?

Monika KAZLAUSKAITĖ
„ŪP“ korespondentė

Ateinančiais metais naikinamos baltojo cukraus gamybos kvotos, o kartu ir ES numatyta minimali runkelių supirkimo kaina, saldžiųjų šaknų augintojus ir cukraus gamintojus skatina labai nerimauti. Kitąmet cukraus gamybą pradės reguliuoti tik paklausa ir pasiūla. Laisvosios rinkos sąlygomis nustojus reguliuoti cukraus perteklių, spėjama, kad didžiosios ES perdirbimo milžinės didins gamybos apimtis ir savo produkcija sieks užpildyti visas įmanomas nišas. Juolab kad ES šalyse cukrinių runkelių augintojams ūkininkavimo sąlygos nėra vienodos. Aplinkinių Lietuvos valstybių cukraus sektorius remiamas jau nuo 2015 m., dėl to konkurencija darosi vis aštresnė.
Pakomentuoti esamą situaciją bei atsakyti, ar mūsų šalies runkelininkams neteks išgyventi pienininkų krizės scenarijaus, „Ūkininko patarėjas“ paprašė Lietuvos cukrinių runkelių augintojų asociacijos (LCRAA) tarybos pirmininką Kastytį Patiejūną ir cukraus perdirbimo fabriko „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorių Saulių Mozerį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.